I když bylo v Jerezu chladnější počasí, tak jezdci byli schopni využít dobrého počasí a celý den pracovali na svých testovacích programech a zajížděli spoustu kol. Trať dostala během zimní přestávky nový asfalt, takže chvíli trvalo, než se nový povrch dostatečně zahřál.

Na čele výsledkové tabulky nakonec dnes skončil Alex Lowes na motocyklu Yamaha, jehož nejlepší čas měl hodnotu 1:40,442. Lowes se na zajíždění rychlých měřených kol ani moc nesoustředil, ale pracoval na vývoji motocyklu a rychlá kola dokázal zajíždět poměrně konzistentně.

Alex Lowes

Alex Lowes

„Je to jenom testování, ale musíme se pokusit využít všechen čas, který máme na trati k dispozici, abychom zlepšovali motocykl a také abych já se dokázal zlepšovat,“ řekl pro oficiální stránky WorldSBK Alex Lowes. „Kluci v týmu odvedli skvělou práci, zlepšili některé věci, se kterými jsem měl potíže při testování v listopadu, takže to byl pozitivní den. Trať má nový povrch, takže byla trochu špinavá, ale během dne se to zlepšovalo. Těším se na zítra, abychom mohli pokračovat v naší práci a pokusili se zlepšovat náš motocykl,“ doplnil britský jezdec týmu Pata Yamaha.

V úvodních hodinách testování se na trati vůbec neobjevil Jonathan Rea, který čekal, až se podmínky trochu zlepší. Na trať vyrazil až kolem druhé hodiny odpoledne. Britský jezdec se soustředil na testování různých součástek motocyklu Kawasaki. Po několika kolech se dokonce dostal na první místo celkového pořadí, nakonec ho ale těsně porazil Alex Lowes. Reův nejlepší čas dne měl hodnotu 1:40,450, takže za jezdcem na motocyklu Yamaha zaostal pouze o 0,008 vteřiny.

Jonathan Rea

Za Reou se umístili další jezdci na motocyklech Kawasaki. Reův nový týmový kolega Leon Haslam zajel třetí nejlepší čas. Haslam pokračoval v adaptaci na nový motocykl a tým a také se soustředil na učení elektroniky a na zajíždění co největšího počtu kol. Na čtvrtém místě pak skončil Toprak Razgatlioglu, který část dne dokonce vedl.

Týmový kolega Lowese Michael van der Mark skončil na pátém místě. Nizozemský závodník testoval šasi a také se soustředil na nastavení elektroniky. Za van der Markem poté skončili oba jezdci týmu GRT Yamaha Marco Melandri a Sandro Cortese. Tým, který přestoupil z WorldSSP do WorldSBK, se hlavně soustředil na celkové nastavení svých motocyklů a jezdci si zvykali na motocykl. Sandro Cortese si navíc pomalu začíná zvykat na novou kategorii.

Jezdci týmu Aruba.it Racing – Ducati Chaz Davies a Álvaro Bautista pokračovali v práci na novém motocyklu Ducati Panigale V4 R. Chaz Davies měl během odpoledne pád, takže už se poté nedokázal zlepšit a den zakončil na celkovém devátém místě. Jeho nový týmový kolega Álvaro Bautista, který si zvyká na nový šampionát, skončil v pořadí hned za ním.

Kromě Daviese a Bautisty na motocyklu Ducati Panigale V4 R testovali také Eugene Laverty a Michael Ruben Rinaldi. Pro Lavertyho to byl debut na motocyklu italské značky a skončil dnes na 12. místě v pořadí jezdců WSBK a na 14. místě celkově.

Na trati byl také nováček Alessandro Delbianco, který si zvykal na novou kategorii a na nový motocykl Honda.

Testovali také oba jezdci týmu BMW Motorrad Markus Reiterberger a Tom Sykes, kteří pracovali na nastavení elektroniky a celkově se snažili pracovat na nastavení svých motocyklů. Během prvního dne testování se nesoustředili na zajíždění rychlých kol, proto nepoužívali transpondér, takže časy, kterých dosahovali, nejsou známé a jezdci nejsou ani zařazeni ve výsledkové tabulce.

Tom Sykes

Tom Sykes

Nejlepší z jezdců kategorie Supesport byl během prvního dne Federico Caricasulo, který na motocyklu Yamaha zajel čas 1:42,847 a v celkovém kombinovaném pořadí všech kategorií mu patřilo 12. místo. Druhý v kategorii Supersport skončil Raffaele De Rosa na motocyklu MV Agusta, třetí byl týmový kolega Caricasula Randy Krummenacher.

Společně s jezdci Superbike a Supersport se na trati také objevil Stefan Bradl, který se vydal testovat motocykl Honda RC213V kategorie MotoGP. Německý jezdec skončil v celkovém srovnání na 8. místě. Bradl se po tomto testu v Jerezu vydá do malajského Sepangu, kde na začátku února nahradí během testování MotoGP zraněného Jorge Lorenza.