Dnes jezdcům k testování svítilo sluníčko a také teplota byla vyšší než ve středu. Spousta jezdců se tak během druhého dne dokázala zlepšit.

Nicméně, na prvním místě v tabulce se umístil Stefan Bradl, který v Jerezu testoval společně s jezdci kategorií Superbike a Supersport. Německý jezdec testoval Hondu RC213V a byl to pro něj velmi úspěšný den. Jeho nejlepší čas měl hodnotu 1:39,152. Bradl nyní zamíří do Malajsie, protože na okruhu Sepang se na začátku února budou konat předsezónní testy MotoGP.

Stefan Bradl

Z jezdců Superbike byl nejlepší Jonathan Rea, který tedy v celkovém pořadí skončil druhý za Bradlem. Reův nejlepší čas byl 1:39,160. Jezdec Kawasaki pracoval na menších úpravách svého motocyklu.

V dobrém tempu pokračoval také Alex Lowes, který dokázal být nejlepší během prvního dne testování. Během druhého dne obsadil celkové třetí místo, pokud bychom nepočítali Bradla, tak byl druhý. Britský jezdec zajel 102 kol a během dne se postupně zlepšoval. Jeho týmový kolega Michael van der Mark tentokrát skončil v celkovém pořadí na osmém místě.

Dobrou formu Kawasaki potvrdil na čtvrtém místě Leon Haslam, pro kterého to byl velmi pozitivní test. Britský jezdec byl rychlý během obou dní a dokázal získat dostatek důvěry při jízdě na motocyklu ZX-10RR.

Páté místo získal Álvaro Bautista, který pokračuje ve zvykání si na motocykl Ducati a postupně se zlepšuje. Španělský jezdec měl hodně náročný den, snažil se získat co nejvíc dat, ze kterých by potom tým mohl čerpat při práci na nastavení. Jeho týmový kolega Chaz Davies v úvodních hodinách netestoval, na trať se vydal až později. Po včerejším pádu totiž cítil bolest v zádech, takže se rozhodl trochu šetřit, aby byl v pořádku na další předsezónní testy, které se budou konat v Portimãu. Davies odjel jenom 18 kol a celkově byl na 11. místě.

Álvaro Bautista, Michael van der Mark

Sandro Cortese se dostal na 7. místo, zatímco jeho týmový kolega Marco Melandri byl 9. Cortese měl během dne pád, kvůli kterému byla na trati na nějakou dobu vyvěšená červená vlajka, ale německému jezdci se naštěstí nic nestalo, pouze bylo potřeba dostat motocykl z tratě zpátky do boxů. Nějakou dobu to trvalo, ale odpoledne byl Cortese zpět na trati a poté zajel svůj nejlepší čas.

V dobré práci pokračoval Toprak Razgatlioglu, který se dokázal dostat na celkové 6. místo. Turecký jezdec tak za sebou má velmi povedený dvoudenní test.

Jezdci týmu BMW tentokrát už jezdili s transpondéry na svých motocyklech, takže poprvé mohli všichni oficiálně porovnávat jejich časy s časy jejich soupeřů. Tom Sykes byl na 15. místě a Markus Reiterberger skončil o místo za ním. Tom Sykes měl dopoledne velký pád, takže mnoho kol neodjel. Nicméně, oba jezdci byli spokojení s prací, kterou odvedli, a pokrokem, který se jim povedlo udělat.

Tom Sykes

Tom Sykes

Z jezdců kategorie Supersport byl stejně jako včera nejlepší Federico Caricasulo. Druhý tentokrát skončil Lucas Mahias, třetí byl Raffaele De Rosa.

Dvoudenní test v Jerezu je tedy u konce a někteří jezdci kategorií Superbike a Supersport se nyní vydají do Portugalska, kde se ve dnech 27. a 28. ledna na okruhu Portimão uskuteční poslední test na evropské půdě. Poté už se všichni budou přesouvat do Austrálie.