Superbike – 3. volný trénink

Sobotní program začal v Itálii třetím volným tréninkem kategorie Superbike. Oproti včerejšku ve startovní listině došlo k jedné změně, když zraněného Eugene Lavertyho nahradil v týmu Goeleven britský jezdec Tommy Bridewell, který je účastníkem šampionátu BSB.

Několik jezdců dokázalo zlepšit svůj včerejší čas, jmenovitě to byli Markus Reiterberger, Ryuichi Kiyonari a Alessandro Delbianco, většina jezdců se spíš ještě rozehřívala. Ve vedení byl tedy stále Jonathan Rea s časem 1:46,374, který zajel v pátek.

Na trati byla vyvěšená červená vlajka.

Neuběhlo ještě ani deset minut a na trati zavlála červená vlajka. Informací ráno mnoho nebylo, takže není jasné, co se stalo, ale vypadá to, že za vyvěšením červené vlajky je nějaký technický problém Michaela Rubena Rinaldiho.

Jonathan Rea

Jonathan Rea

Když se trénink opět rozjel, tak se jezdci vydali na trať a po několika minutách už došlo i na vylepšování včerejších časů. Jonathan Rea zlepšil svůj čas na 1:46,246. Na první místo útočil Chaz Davies, ale ztrácel čas ve druhé polovině tratě. Svůj čas zlepšil jeho týmový kolega Álvaro Bautista, v pořadí se zatím nikam neposunul a zůstal na čtvrté příčce.

Tři minuty před koncem vylepšil Jonathan Rea nejlepší čas na 1:46,062. Ve svém dalším kole dostal čas pod 1:46, když kolo zajel za 1:45,893.

Jonathan Rea s přehledem vyhrál dnešní třetí trénink, druhý byl v tréninku Chaz Davies, který za ním zaostal o vteřinu, třetí byl Álvaro Bautista. V celkovém pořadí všech tréninků zvítězil Jonathan Rea před Chazem Daviesem a Tomem Sykesem. Před kvalifikací to tak vypadá, že Rea je v dobrém formě.

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

následující kapitola »Supersport – 3. volný trénink