Superbike – 4. volný trénink

První ranní trénink měly za slunečného počasí na starosti rovnou nejsilnější Superbiky, které vyrazily na trať už o tři čtvrtě na devět. Tento krátký trénink slouží jezdcům především k poslednímu doladění nastavení před následujícím Superpolem.

Jonathan Rea

Jonathan Rea

Trénink vyhrál Jonathan Rea s časem 1:46,354 a posunul tak svůj včerejší čas o další tři vteřiny směrem dolů a dostal se pod hodnotu traťového rekordu ze závodu.

Tom Sykes zřejmě v noci se svým týmem skutečně našel pověstný poslední dílek skládačky a podařilo se mu od včera výrazně zrychlit a skončil druhý za svým týmovým kolegou.

Chaz Davies na Ducati byl třetí, když se jako poslední jezdec těsně dokázal dostat pod čas 1:47 minuty. Za ním byl Xavi Forés s další Ducati, tentokrát ale z týmu Barni Racing. Top5 zakončoval Leon Haslam s časem 1:47,432, což je u jezdce na divokou kartu obdivuhodný výkon. Snad se mu stejně povede i v Superpoli a závodě.

Ondřej Ježek zajel v ranním tréninku čas 1:49,739, což byl v podstatě identický čas jako jeho nejlepší včera. Ondra má nový motor, který je silnější, ale potýká se s nastavením elektroniky.

Výsledky

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

následující kapitola »Supersport – 3. volný trénink