Red Bull Honda WorldSBK Team

Týmu Red Bull Hondaprvním závodě v Imole těsně unikly body, když Jake Gagne dojel na šestnáctém místě. Jason O’Halloran, který tento víkend nahradil Leona Camiera, si při pádu ve druhém kole zlomil pravou nohu.

Tým pokračoval před Superpole v práci na zlepšování nastavení motorky. V kvalifikaci zajeli O’Halloran a Gagne osmý a devátý nejrychlejší čas, takže startovali z osmnácté a devatenácté pozice. Oba odstartovali dobře a v prvním kole byli schopni získat nějaké pozice, nicméně ve druhém kole měl O’Halloran pád v zatáčce 5. Z incidentu si odnesl zlomeninu pravého kotníku a byl převezen do nemocnice v Imole.

Gagne byl schopen v celém závodě držet konstantní tempo a v polovině bojoval s dalšími jezdci o pozici v Top12. Nicméně v posledních kolech ztratil se skupinou před sebou kontakt a cílem projel na šestnáctém místě a těsně mimo body.

Jake Gagne

Jake Gagne – 16. místo

„Dnes ráno nešla kvalifikace tak, jak jsme chtěli, bylo to pro nás těžké tím, že jsme včera kvůli pádu přišli o třetí trénink, takže jsme do prvního závodu startovali trochu dál, než jsem doufal. Samotný závod šel docela dobře, dobře jsem odstartoval a v polovině závodu jsem měl silné tempo, cítil se pohodlně a byl jsem ve skupině jezdců bojujících o body. „Zvadnul“ jsem až v posledních dvou kolech a šestnácté místo není pozice, kde bychom chtěli být, ale ve svém prvním závodě tady jsem byl schopen se toho za těch devatenáct kol hodně naučit. Nyní můžeme něco zkusit s nastavením ve warm upu a jsem si jistý, že zítra zajedeme lepší závod.“

Kervin Bos – manažer týmu

„Dnešek pro nás byl těžký, ale to, že jsme ve WSBK, znamená, že máme zítra v druhém závodě šanci vše otočit. Jake byl schopen se toho ve svém prvním závodě v Imole hodně naučit a nyní on a jeho tým mají pár nápadů, které mu pomohou zlepšit jeho tempo, takže zítra bude pokračovat v boji o další body. Jason měl bohužel pád na začátku závodu a zlomil si pravou nohu, což je velká škoda a doufám, že se plně a rychle zotaví. Jel jsem s ním do nemocnice a navzdory zranění se mu daří dobře a na tým zapůsobil svým výkonem na motorce. Celkově to byl těžký den, ale zítra znovu ukážeme našeho bojovného ducha.“  

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

následující kapitola »Aruba.it Racing Ducati SBK Team