Aruba.it Racing Ducati SBK Team

Tým Aruba.it Racing Ducati je připraven vrátit se k závodění v Imole, která tento víkend bude hostit páté kolo mistrovství světa Superbiků, které je zároveň „domácím závodem“ týmu vzhledem k blízkosti k ústředí společnosti Borgo Panigale.

Trať vyvolává spoustu dobrých vzpomínek, protože Chaz Davies tu v posledních dvou sezónách vyhrál všechny závody a cílem je tuto šňůru rozšířit.

Chaz Davies, druhý v šampionátu se 129 body, získal v Imole ve své WSBK kariéře celkem šest pódií a je odhodlaný potvrdit svou konkurenceschopnost a stáhnout ztrátu na čelo, která činí třicet bodů.

Marco Melandri, který v loňském roce získal své první WSBK pódium v Imole, bude chtít ještě víc přepsat svou statistiku, kterou tam má, a to po krocích vpřed, které udělal během brněnského testu.

Nováček Michael Ruben Rinaldi je také odhodlaný pokračovat ve svém procesu růstu s týmem Aruba.it Racing Junior na okruhu, který sedí jeho jízdnímu stylu a kde již loni vyhrál v kategorii Superstock 1000.

Chaz Davies

Chaz Davies

„Imola je zvláštní místo. V posledních dvou letech jsme tam byli obzvlášť konkurenceschopní, dokonce i nad našimi očekáváními, a je to jeden z těch okruhů, kde jsme byli schopni se rychle dostat do dobrého rytmu. Trať samotná má oblasti prudkého brzdění, které vyhovují mému stylu, a já jsem byl vždycky velmi motivovaný, protože jsme byli obklopeni všemi lidmi z Ducati a fanoušky, kteří v sobě mají tolik vášně. Ale v závodění není nic jisté, takže musíme sklonit hlavu a být připraveni na boj, jako vždy.“

Marco Melandri

Marco Melandri

„Myslím, že do Imoly míříme ve správný čas, jsem velmi nadšený, ale také soustředěný a plný energie. V Imole jsem ve WSBK ještě nevyhrál, ale každý rok je to jiný příběh a věřím, že můžeme být hlavními protagonisty. Poslední test mi dal velkou důvěru, udělali jsme velký krok kupředu a lépe jsme poznali naše limity. Jsem odhodlaný jako nikdy znovu bojovat o vítězství. Možné je všechno, ale nesmíme plýtvat příležitostmi. Bude to nezapomenutelné kolo!“

Michael Ruben Rinaldi

Michael Ruben Rinaldi

„Míříme do Imoly s většími zkušenostmi, jsem ve skvělé formě a chci se zlepšovat. Test v Brně nám dal další šanci lépe se přizpůsobit motorce a osobně si jízdu v Imole opravdu užívám. Jsem přesvědčen, že si tam můžeme vést opravdu dobře, a mým cílem je umístění v Top5, což není snadný cíl, ale stále v našich možnostech. Podíváme-li se na minulé výsledky, Panigale R si v Imole vedla opravdu dobře, takže tam jen musíme jet a uvidíme, kde jsme.“

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

následující kapitola »Kawasaki Racing Team