Red Bull Honda WorldSBK Team

Tým Red Bull Honda uzavřel české dobrodružství dvojitým umístěním na bodech. Leon Camier projel cílem na sedmém místě a jeho týmový kolega Jake Gagne byl dvanáctý.

Leon Camier startoval z šesté pozice, ale v úvodních kolech se usadil na místě devátém. Ostatní jezdci měli v horkém počasí potíže, ale Camier se přizpůsobil a byl schopen zlepšit své tempo a pět kol před koncem se vyšplhal na sedmé místo, které si udržel až do konce.

Jake Gagne dobře odstartoval ze sedmé řady a během závodu zvyšoval své tempo. Své nejrychlejší kolo závodu zajel v kole devátém. V posledním kole se mu málem podařilo dosáhnout na první umístění v Top10, ale nakonec mu uniklo a vyrovnal svůj nejlepší výsledek roku, kterým je dvanácté místo.

Leon Camier se v celkovém hodnocení se 72 body posunul na desáté místo, Jake Gagne zůstává na sedmnáctém místě s 24 body.

Další kolo mistrovství budou od 22. do 24. června hostit Spojené státy, konkrétně okruh Laguna Seca, který bude domácím závodem pro Jakea Gagne.

Leon Camier

Leon Camier – 7. místo

„Start závodu byl trochu náročný, dokud jsem nenašel svůj rytmus. Během warm upu jsme provedli pár změn v nastavení, které fungovaly dobře, ale start byl v tom horku záludný. Jak závod postupoval, podařilo se mi přizpůsobit se a najít dobré tempo, a dokonce i když se pneumatiky opotřebovaly, podařilo se mi tempo udržet. Tento víkend jsme nebyli dostatečně rychlí, abychom bojovali o Top5, ale pokud se nám podaří tento trend udržet a pracovat na oblastech motorky, kde potřebujeme, opravdu si myslím, že se brzy dostaví lepší výsledky.“

Jake Gagne

Jake Gagne – 12. místo

„Dnes to byl dobrý závod, ráno jsme provedli nějaké změny, které mi pomohly získat pocit, který jsem hledal celý víkend. Největší výzvou bylo být tak daleko na startovním roštu a několik kol mi trvalo, než jsem se dostal do rytmu, ale v polovině závodu jsem byl docela silný. Během víkendu jsem pracoval na svém řízení a tým na motorce, takže dnes se to všechno spojilo. Byl to pozitivní konec víkendu a další je Laguna Seca, což bude úžasné.“

Kervin Bos – manažer týmu

„Naším cílem tento víkend bylo pokračovat v progresu s oběma jezdci a dnešní závod nám pomohl toho dosáhnout, když Leon skončil na sedmém místě a Jake vyrovnal svůj nejlepší výsledek sezóny, kterým je dvanácté místo. Leonovo tempo v závodě bylo docela dobré, zejména ke konci, a Jakeovi se také podařilo zlepšit se během závodu. Je to druhé kolo, kdy jsou oba jezdci fit, takže díky zisku bodů a času strávenému na trati jsme v dobré formě před závodem v Laguna Seca. Leon je už téměř plně fit a pro Jakea to je domácí závod, takže naším cílem v nadcházejících kolech je být konkurenceschopnější.“  

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

následující kapitola »Aruba.it Racing Ducati SBK Team