Superbike -1. volný trénink

Světové superbiky přivítal okruh Phillip Island teplým a zamračeným dopolednem, které ale prozatím zůstávalo bez deště. Vzduch měl 18°C a trať zůstávala celkem chladná, když měřila pouhých 25°C.

V prvních minutách se na čele střídali tovární jezdci Kawasaki, tedy úřadující světový šampion Jonathan Rea a jeho nový kolega Leon Haslam, který se po pauze v domácím šampionátu BSB navrátil do WSBK. Po šesti minutách se ale na čele definitivně usídlil Jonathan Rea s časem 1:30,341.

Leon Haslam

Leon Haslam

Po deseti minutách měl nějaký technický problém Toprak Razgatlioglu, který vyjel z trati, ale dokázal se po chvíli vrátit a s jeho motorkou snad bylo všechno již v pořádku. Hned vzápětí spadl v desáté zatáčce nováček z evropského šampionátu Superstock Alessandro Delbianco, ale naštěstí se mu nic nestalo a vrátil se zpět do tréninku.

Na třetím místě se pohyboval Álvaro Bautista, kterého všichni pasují jako letošního jediného možného vyzyvatele Jonathana Rey. Bautista předpovědím nezůstával prozatím nic dlužen a na Reu s Haslamem měl nepatrnou ztrátu. Jeho týmový kolega z továrního týmu Aruba.it Ducati Chaz Davies na tom byl o poznání hůře, když byl až za nejrychlejší desítkou.

Álvaro Bautista, Leon Camier, Jonathan Rea

Álvaro Bautista, Leon Camier, Jonathan Rea

Dvacet minut před koncem tréninku se podívali ven z trati i Leon Camier ve druhé zatáčce a Markus Reiterberger v zatáčce čtvrté. Oba ale situaci ustáli a bez pádu se vrátili zpět mezi obrubníky.

První volný trénink letošního roku nakonec vyhrál Jonathan Rea s časem 1:30,341, na druhém místě ale skončil o pouhých 0,021 sekundy Álvaro Bautista. Třetí skončil Leon Haslam na druhé tovární Kawasaki a čtvrtý Tom Sykes, který jede nově na BMW. Nejrychlejších pět závodníků doplnil Sandro Cortese na Yamaze.

Výsledky

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

následující kapitola »Supersport – 1. volný trénink