BMW Motorrad WorldSBK Team

V úvodních kolech nedělního Superpole závodu se jezdcům týmu BMW Motorrad příliš nedařilo, když ztratili pozice. Tom Sykes navzdory několika chybám dojel do cíle na jedenáctém místě, jeho týmový kolega Markus Reiterberger skončil dvanáctý se ztrátou přes dvě sekundy na Sykese.

V druhém závodě Tom Sykes bojoval s dalšími jezdci, jako jsou Camier, Mercado a Laverty. Bohužel bylo znát, že ztrácí na rovinkách, což musel vždy dohánět v zatáčkách.

Jeho týmový kolega Markus Reiterberger kolo za kolem stahoval ztrátu na Sykese a v patnáctém kole se mu ho podařilo předjet. V dalších kolech si pozice vyměnili, ale nakonec byl úspěšnější Reiterberger, který skončil dvanáctý, Sykes dojel třináctý.

Tom Sykes

Tom Sykes – 11. místo / 13. místo

„Byl to náročný den, ale musím říct, že naše výsledky neodrážejí to, kde skutečně jsme. Je smůla, že v tuto chvíli má motorka svá omezení na rovinkách, ale je ještě velmi brzy a pozitivní je, že máme velmi dobré nastavení podvozku.

Během závodu jsme byli schopni několikrát předjet, ale potom jsme znovu ztratili v jiné části tratě. Ukázali jsme, že jsme schopni být v Top5 během všech testů a tréninků, a když jedeme sami, takže víme, na které oblasti musíme pracovat.

Máme na svém kontě nějaké závodní kilometry a vím, že nyní celý tým bude tvrdě pracovat, aby pokračoval v pokroku jako v zimě.“

Markus Reiterberger, Tom Sykes

Markus Reiterberger – 12. místo / 12. místo

„Dnešek byl mnohem lepší než včerejšek. Závod jsem si opravdu užil. I když jsem nedosáhl svého cíle, Top10, mohl jsem si uvědomit, že to je možné. Měl bych potřebné tempo, kdybych po potížích v kvalifikaci nestartoval tak daleko a kdybych měl lepší start.

V samotném závodě jsem měl od začátku lepší pocit a hlavně větší sebevědomí. Ačkoli byla úroveň přilnavosti ještě horší než včera, odvedli jsme dobrou práci a udělali další krok správným směrem. Byl jsem schopen předjet na brzdy některé soupeře a hodně získat v zatáčkách – to je to, v čem je naše BMW S 1000 RR opravdu fenomenální. Bohužel předjíždění je pro nás stále obtížné, protože ztrácíme na výjezdech ze zatáček a na rovinkách. Beru si z toho to pozitivní: Top10 byla možná, pocit je lepší a směr je správný.

Chtěl bych poděkovat celému týmu, který neúnavně pracuje, aby tento pokrok umožnil. Závodíme v mistrovství světa, to není procházka růžovou zahradou. Jsme velmi mladý projekt a potenciál tam určitě je. Teď se nemůžu dočkat, až zamíříme do dalších závodů.“

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

« předchozí kapitolaGRT Yamaha Supported WorldSBK