Supersport 300 – 1. volný trénink, skupina B

Páteční program byl plný volných tréninků. Ráno vše začal první volný trénink kategorie Supersport 300 a jako úplně první se vydali na trať jezdci, kteří byli zařazení do kategorie B.

Po úvodních sedmi minutách byl ve vedení španělský jezdec Borja Sánchez, který zajel čas 1:57,409. Na druhé místo se zařadil Enzo De La Vega, třetí byl Andy Verdoïa. O několik minut později Sánchez svůj čas vylepšil na 1:54,924.

Borja Sánchez

Borja Sánchez

V polovině tréninku stále vedl Borja Sánchez, na druhé místo se posunul Mateo Pedeneau z Francie a třetí se držel polský závodník Daniel Blin. Také ale byli v této skupině jezdci, kteří ještě neměli změřený žádný čas nebo se vůbec nevydali na trať. Mezi nimi byli také domácí Scott Deroue a Victor Steeman.

Pět minut před koncem tréninku se na první místo dostal Andy Verdoïa s časem 1:54,243, druhý už byl Scott Deroue a na třetím místě byl Kevin Sabatucci. Francouzský jezdec na prvním místě následně nejlepší čas vylepšil na 1:53,710.

V závěrečných minutách tréninku se několik jezdců pokoušelo o zlepšení svých časů. Zpět na první místo se dostal Borja Sánchez, který zajel 1:53,051 a stal se vítězem skupiny B. Na druhém místě nakonec byl Bruno Ieraci a třetí skončil Kevin Sabatucci. V této skupině byli také dva čeští jezdci, Vojtěch Schwarz byl 21. a Alexandra Pelikánová skončila na 24. místě.

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

následující kapitola »Supersport 300 – 1. volný trénink, skupina A