Superbike – 1. závod

Do prvního závodu Superbike měli z první řady startovat Álvaro Bautista, Michael van der Mark a Markus Reiterberger. Do druhé řady se kvalifikovali Alex Lowes, Leon Haslam a Tom Sykes. Do prvního závodu dostal po svém pádu v Superpole zákaz startu Toprak Razgatlioglu s tím, že v neděli ráno musí na prohlídku, která rozhodne, jestli ho pustí aspoň do druhého závodu. Zákaz startu dostal nakonec také Ryuichi Kiyonari, který byl původně prohlášen za závodu schopného, ale před závodem se u něj objevily nějaké další následky jeho dřívějšího pádu. Penalizaci na startovním roštu dostali Jordi Torres a Héctor Barberá.

Závod měl odstartovat ve 14:00, ale na trati padal déšť se sněhem a byla velká zima, teplota vzduchu dosahovala pouze 3°C, takže start byl odložen. Start závodu byl nakonec posunut na 14:28. Jezdci už byli připravení na startovním roštu, bylo slunečno, dokonce se trochu oteplilo, když se z nenadání opět zatáhlo a začalo silně sněžit. Start závodu byl odsunut na neurčito.

Po dalších minutách čekání bylo rozhodnuto, že dnešní první závod je zrušen.

Na cílovou rovinku před hlavní tribunu alespoň vyšel Michael van der Mark, aby pozdravil všechny své fanoušky. Fanoušky šel pak pozdravit také Jonathan Rea. Co se týče harmonogramu, tak případné změny na neděli budou oznámeny později.

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

« předchozí kapitolaSupersport 300 – Superpole, skupina A následující kapitola »Supersport 300 – Last Chance Race