Supersport 300 – Superpole, skupina A

Okamžitě po skončení kvalifikační skupiny B vyrazili do svého Superpole také jezdci skupiny A. Na začátku Superpole se do čela dostal Nick Kalinin s časem 1:54,018, druhý byl Galang Hendra Pratama a třetí Manuel Bastianelli.

V polovině kvalifikace vedl Galang Hendra Pratama s časem 1:51,475, na druhém místě byl Manuel González, třetí byl Mika Pérez. Pád měl domácí Dion Otten, který se po pádu držel za ruku. O zlepšení se o několik minut později pokoušel Jan-Ole Jahnig, nakonec se posunul na sedmé místo.

O zlepšení svého času se sedm minut před koncem pokoušeli také Hugo De Cancellis, Mika Pérez a Marc García. Ani jeden z nich se nakonec nezlepšil.

V posledních minutách kvalifikace byla většina jezdců v boxech, na trati se nacházelo jen několik málo závodníků a nevypadalo to, že by se někdo z nich měl zlepšit. A opravdu už se nikdo nezlepšil, takže vítězem se stal Galang Hendra Pratama, který měl nejlepší čas z obou skupin, takže získal pole position. Druhý skončil Manuel González, třetí byl Mika Pérez. Oliver König skončil v této skupině na 18. místě. V celkovém pořadí byl náš jezdec na 30. místě, což znamená, že se rovnou kvalifikoval do hlavního nedělního závodu.

« předchozí kapitolaSupersport 300 – Superpole, skupina B následující kapitola »Superbike – 1. závod