Supersport 300 – Superpole, skupina B

Program byl kvůli vyvěšení červené vlajky o 20 minut posunut, takže okamžitě po skončení Superpole kategorie Supersport se na trať vydali jezdci kategorie Supersport 300. Jako první měli Superpole jezdci ve skupině B. Do vedení se v úvodu kvalifikace dostal Francisco Gómez s časem 1:52,442. Druhý byl Maximilian Kappler a třetí Scott Deroue.

Opět nad okruhem začal poletovat sníh, pád měli na různých místech tratě Daniel Blin, Andy Verdoïa a  Mateo Pedeneau. Podmínky na trati vůbec nebyly dobré, na některých částech tratě pršelo, v některých úsecích se k tomu přidal sníh. Osm minut před koncem kvalifikace tak většina jezdců zamířila zpět do boxů. Na čelo se mezitím dostal Scott Deroue s časem 1:52,113.

Čtyři a půl minuty před koncem Superpole se jezdci postupně vraceli zpět na trať. Pád měl Kevin Sabatucci, což byl pro Itala problém, protože na svém kontě ještě neměl žádný měřený čas. Pád měla také česká závodnice Alexandra Pelikánová, česká jezdkyně vypadala po pádu v pořádku.

Nikdo se zlepšit nedokázal, takže vítězem se stal Scott Deroue, druhý skončil Borja Sánchez a třetí byl Jeffrey Buis. V závěru měl ještě pád Enzo De La Vega. Vojtěch Schwarz byl na 21. místě, Alexandra Pelikánová byla 23., ale se ztrátou větší než 9 vteřin, takže u jejího jména zatím svítilo, že se nekvalifikovala. Nicméně podmínky byly náročné a čekalo se, jaké podmínky budou mít jezdci ve skupině A a jak to celé s výsledky zamíchá.

« předchozí kapitolaSupersport – Superpole následující kapitola »Supersport 300 – Superpole, skupina A