Supersport – Superpole

Následovalo Superpole kategorie Supersport. Nad okruhem v Assenu bylo polojasno, ale foukalo, teplota vzduchu byla 5°C, trať měla 9°C.

Do vedení se na začátku Superpole dostal Randy Krummenacher s časem 1:38,010. Druhý byl Raffaele De Rosa, třetí Federico Caricasulo. O pár minut později rozjeli rychlá kola Randy Krummenacher a Hannes Soomer, který se držel na čtvrtém místě, nakonec ale oba a také další jezdci zamířili do boxů.

V polovině kvalifikace se na druhé místo posunul Federico Caricasulo. Italský závodník potom rozjel další rychlé měřené kolo, svůj čas zlepšil, ale zatím zůstal na druhém místě.

Rychlé kolo jel Lucas Mahias, ale z jeho motocyklu se začal valit kouř, vypadalo to na problémy s motorem. Francouzský jezdec zastavil podél tratě a rozčíleně mával na traťové maršály, aby vyvěsili alespoň žluté vlajky.

Na trati byla vyvěšená červená vlajka.

Na olejové skvrně od motocyklu Lucase Mahiase upadli Hikari Okubo, Corentin Perolari a Raffaele De Rosa. Všichni tři vypadali v pořádku. Na trati byla vyvěšená červená vlajka a traťoví maršálové se snažili vyčistit trať od oleje a uklidit havarované motocykly.

V době, kdy byla na trati stále vyvěšená červená vlajka a traťoví maršálové uklízeli trať, začalo sněžit a bylo velmi větrno. Po téměř půlhodinové přestávce byla trať uklizená, takže se na konci boxové uličky znovu rozsvítilo zelené světlo. Jezdci ale museli být velmi opatrní, protože teplota tratě výrazně klesla, navíc na některých místech stále pršelo a sněžilo.

Na trať vyrazilo jen několik jezdců, většině se do takových podmínek nechtělo. Pád měl v osmé zatáčce Francouz Gaetan Matern. Šest minut před koncem Superpole na trati nikdo nebyl, všichni jezdci byli ve svých boxech.

Několik jezdců vyrazilo v poslední minutě na trať, ale spíš proto, aby si objeli kolo a vyzkoušeli start. Útok na časy nikdo nezaznamenal, takže pole position získal Randy Krumemnacher, druhý skončil Federico Caricasulo a třetí byl Raffaele De Rosa.

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

« předchozí kapitolaSuperbike – Superpole následující kapitola »Supersport 300 – Superpole, skupina B