Superbike – Superpole

V 11 hodin dopoledne odstartovalo Superpole pro kategorii Superbike. Na trati bylo velké chladno, teplota vzduchu měla jen 4°C, na trati bylo naměřeno 7°C, bylo polojasno, ale nad boxovou uličkou se před začátkem Superpole objevily dešťové kapky, a dokonce i sněhové vločky.

V úvodních pěti minutách kvalifikace měl v zatáčce číslo 12 pád Sandro Cortese, byl to velmi nepříjemný highsider a pro německého jezdce to znamenalo konec v této kvalifikaci. Naštěstí to vypadalo, že je po pádu v pořádku. Na trati zůstaly nějaké nečistoty, na které najel Jonathan Rea a rozčiloval se směrem k traťovým maršálům, kteří na nebezpečí neupozorňovali žlutými vlajkami. Na čele byl zatím Alex Lowes s časem 1:34,935, druhý byl Álvaro Bautista a třetí Michael van der Mark. V rychlém kole byl Markus Reiterberger, který útočil na první místo, ale v závěru tratě se dostal mimo trať.

V polovině kvalifikace se do vedení dostal domácí Michael van der Mark, který zajel čas 1:34,822. Druhý byl jeho týmový kolega Alex Lowes, třetí byl Álvaro Bautista. V Top 5 se drželi ještě Tom Sykes a Markus Reiterberger.

Většina jezdců poté zamířila do svých garáží. Osm minut před koncem jako první předvedl útok na nejlepší čas Leon Haslam, který se posunul na čtvrté místo. Na trati ho postupně následovali také další jezdci. Chaz Davies se pokoušel zlepšit, nakonec jeho čas stačil pouze na sedmé místo.

Pět minut před koncem kvalifikace už jezdci vyráželi na trať na kvalifikačních pneumatikách. Na druhé místo se posunul Markus Reiterberger, který na lídra Van der Marka ztratil jen 0,006 vteřiny. Na první místo útočil Álvaro Bautista, který se nakonec do vedení kvalifikace opravdu dostal. Jeho čas byl 1:34,740.

Na trati byla vyvěšená červená vlajka.

Minutu a dvanáct vteřin před koncem byla na trati po pádu Topraka Razgatliogla a Ryuichi Kiyonariho vyvěšená červená vlajka. Jezdci vypadali v pořádku, i když byli oba převezeni na prohlídku do medical centra, ale motocykly byly zničené a na trati byly nečistoty.

Kvalifikace byla vyhlášená jako ukončená, takže někteří jezdci už nemohli dokončit svá rychlá měřené kola. Pole position získal Álvaro Bautista, na druhém místě skončil Michael van der Mark a třetí byl Markus Reiterberger.

« předchozí kapitolaSupersport 300 – 3. volný trénink, skupina A následující kapitola »Supersport – Superpole