Moriwaki Althea Honda Team

Sobota začala v Assenu jasnou modrou oblohou, i když v kombinaci s mrazivými teplotami. Ale v Assenu hraje počasí vždy velkou roli. Nejinak tomu bylo i tentokrát a první závod byl nakonec kvůli sněhu odložen na neděli.

Ještě před závodem proběhla kvalifikace, na jejímž konci měl těžký pád Ryuichi Kiyonari. Následně byl kvůli závratím prohlášen nezpůsobilým účastnit se závodu. V neděli se ale japonský závodník pokusí závodů zúčastnit.

Leon Camier se kvalifikoval na jedenácté místo, protože nebyl schopen dokončit poslední velmi rychlé kolo kvůli vyvěšení červené vlajky.

Leon Camier, Chaz Davies

Leon Camier – 11. místo / 1:35,920

„Myslím, že odložení prvního závodu bylo stoprocentně správné. Dokonce i ráno bylo jen kolem čtyř stupňů s teplotou trati možná čtyři nebo pět stupňů. To znamenalo, že i na suchu to nebylo dobré, a Cortese měl v kvalifikaci velký highsider a Kiyo také boural. Možná kdyby bylo úplné sucho, mohli bychom závodit, protože pneumatiky Pirelli se chovají při chladných teplotách opravdu dobře. Ale v podmínkách, které jsme dnes měli, nemohlo fungovat nic, a na jen trochu mokré trati by opravdu nebylo možné jet bezpečně. V takové situaci jakmile se dotknete okraje nebo něčeho, nedostanete druhou šanci. Takže z pohledu jezdců to opravdu nebylo bezpečné a Dorna odvedla dobrou práci při rozhodování. Doufejme, že zítra budeme schopni závodit a povedeme si dobře, protože se tady cítíme na motorce lépe a uděláme maximum, abychom získali lepší výsledek.“

Ryuichi Kiyonari

Ryuichi Kiyonari – 16. místo / 1:36,879

„Není toho moc co říct. Dnes byly podmínky složité. Ke konci kvalifikace jsem na to tvrdě tlačil ve snaze zlepšit svůj čas, když jsem boural a utrpěl těžké pohmožděniny. Necítil jsem se nijak skvěle, takže i před rozhodnutím odložit závod jsme se rozhodli, že dnes budu odpočívat a budu se snažit být připravený na zítřek.“

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

« předchozí kapitolaKawasaki Racing Team následující kapitola »Aruba.it Racing Ducati SBK Team