Aruba.it Racing – Ducati Superbike Team

Chaz Davies v nedělních závodech na okruhu v Assenu získal dalších čtyřicet bodů, když se svou Panigale R dvakrát projel cílem na druhém místě. Javier Forés skončil sedmý a osmý.

První závod se jel na suchu, ale při nízkých teplotách (vzduch 9 stupňů Celsia, trať 15 stupňů). Davies, který startoval ze čtvrtého místa, byl okamžitě na třetím, za dvěma továrními Kawasaki. Když předjel Sykese, držel se po celou druhou polovinu závodu na druhém místě. Udržoval extrémně rychlé tempo, dělal, co mohl, aby dojel Reu, který byl několik desetin před ním, ale vzhledem k opotřebování přední pneumatiky, které na konci dosáhlo kritické úrovně, se musel spokojit s konečným druhým místem.

Javier Forés startující ze sedmého místa se ihned o jednu pozici posunul. Po téměř celou dobu závodu si šesté místo držel, dál zajížděl rychlé časy, které mu dovolily udržet se blízko vedoucí skupině téměř do konce, když několik kol před koncem zpomalil kvůli opotřebení pneumatik. Závod tedy dokončil na sedmé pozici.

Druhý závod se jel na suchu, ale pod zataženou oblohou. Davies odstartoval dobře, v extrémně těžkém závodě bojoval s Reou, Sykesem, Haslamem a Van der Markem o stupně vítězů. V osmnáctém kole zajel „nejlepší kolo“ závodu s hodnotou 1’35.992 a dál na to tlačil až do konce a skončil na druhém místě jen čtyři desetiny za Reou.

Druhý závod byl pro Forése náročný, nebyl schopen najít správný pocit na přední medium pneumatice. Navzdory silném tempu na začátku začal od poloviny závodu ztrácet a závod dokončil na osmém místě.

Po prvních čtyřech kolech je Chaz Davies v mistrovství světa na třetím místě se 123 body. Javier Forés má po závodech v Aragonu a Assenu 38 bodů a celkově je dvanáctý. Španělský jezdec teď obrátí svou pozornost do německého mistrovství IDM, ve kterém bude opět závodit s týmem 3C Racing na Panigale R. Šampionát IDM začne 3. května na Lausitzringu.

Pokud se neobjeví nečekané komplikace, měl by se Davide Giugliano vrátit do pátého kola mistrovství světa, které se koná v Imole 10. května.

WSBK 2015 - Assen - Olanda

Chaz Davies – 2. místo / 2. místo

„Jsem velmi spokojený s dnešními výsledky, také proto, že je to poprvé, co jsem se v Assenu v mistrovství světa superbiků postavil na pódium. Jsem rád, protože vím, že jsme dnes udělali, co jsme mohli, Rea byl prostě o trochu silnější. V prvním závodě jsme si byli docela jisti s naší volbou zadní pneumatiky, kterou jsme testovali přes víkend, ale překvapivě jsem měl problém s přední pneumatikou – v posledních kolech jsem neměl vůbec žádnou přilnavost, takže nebyla možnost udržet se s Johnnym do konce. V druhém závodu byly motorka a pneumatiky lepší, rozhodně jsme udělali krok vpřed, ale chytit Reu nešlo. Teď se nemůžu dočkat do Imoly, na domácí okruh Ducati a trať, kde se mi v loňském roce vedlo.“

0252_P04_Fores_Ducati_action

Javier Forés – 7. místo / 8. místo

„V prvním závodě jsem jel dobře a byl schopen udržet se se skupinou vepředu. Bohužel zhruba od čtrnáctého kola šel výkon přední pneumatiky dolů, takže jsem ztratil důvěru a trochu zpomalil, abych byl schopen dokončit závod. Ve druhém závodě jsem si myslel, že jsem našel řešení, když jsem vyměnil obě pneumatiky a změnil nastavení, ale situace byla horší. Neměl jsem stejný pocit na motorce jako v prvním závodě. Ale tak jako tak jsem celkově spokojený s posledními dvěma závodními víkendy. Byl jsem schopen získat body ve všech čtyřech závodech, aniž bych udělal chybu. Byla to užitečná zkušenost před mistrovstvím IDM a děkuji týmu, že mi tuto příležitost dali.“

Stefano Cecconi – šéf týmu

„Je to bezpochyby pozitivní víkend. Tady v Holandsku jsme se opět přiblížili vítězství v obou závodech, což je další důkaz o tvrdé práci, kterou odvádí tým i jezdci, i o potenciálu naší Panigale. Chaz jel skvěle, prostě nám chybělo něco navíc, a tak budeme pokračovat v práci v rámci příprav na Imolu, kde netrpělivě očekáváme návrat Davideho. Zvláštní poděkování patří Javierovi za práci, kterou v posledních dvou víkendech odvedl. Neměli jsme žádné pochybnosti o jeho talentu a on nás nezklamal. Teď přejeme jemu i týmu 3C Racing hodně štěstí v šampionátu IDM.“

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

následující kapitola »Aprilia Racing Team – Red Devils