Superbike – 1. volný trénink

Jasné počasí a překrásné panorama pohoří And přivítalo závodníky světových superbiků na zcela novém okruhu San Juan, kde se stále ještě dokončovaly poslední úpravy. Déšť se příliš očekávat nedal, ať už vzhledem k předpovědi a nebo vzhledem ke srážkovému úhrnu v této oblasti.

Marco Melandri

Marco Melandri

V první polovině tréninku se na prvním místě vystřídalo hned několik závodníků. Poměrně dlouho dominoval Marco Melandri s časem 1:46,502, kterého ale následně překonal Jonathan Rea a dostal se na první místo, když zajel kolo za 1:46,234. Poté se před něj dostal jeho týmový kolega Tom Sykes, když byl o 0,287 sekundy rychlejší. Ve svém devátém kole se na třetí místo posunul Alex Lowes.

Jonathan Rea si to ale od Toma Sykese nenechal dlouho líbit a deset minut před koncem se znovu vrátil do čela s novým nejrychlejším časem 1:45,427, který byl o více než půl sekundy lepší než čas jeho týmového kolegy na druhém místě. Následně se před něj dostal i Alex Lowes. Dobře si vedl na novém okruhu Toprak Razgatlioglu, který byl prozatím na pátém místě.

Jonathan Rea ale stále zrychloval a jeho náskok na čele byl v jednu chvíli větší než jedna sekunda. Poté ale v dalším rychlém kole odpověděl na jeho výzvu Alex Lowes, zajel čas 1:45,192 a Reův náskok snížil na 0,354 sekundy.

Na divokou kartu se v superbicích tento víkend představí i domácí závodník Maximilan Scheib, kterého fanoušci dobře znají z pohárových závodů Superstock 1000, kde letos bojoval o titul. V prvním tréninku měl ale odjeta prozatím pouze čtyři kola a nepovedlo se mu dostat do kvalifikačního limitu.

Alex Lowes

Alex Lowes

První trénink na této nové trati vyhrál Alex Lowes s časem 1:44,096. Na druhém místě skončil letošní šampion Jonathan Rea a na třetím místě turecký závodník Toprak Razgatlioglu. Čtvrtý byl Tom Sykes a pátý Marco Melandri. Jakub Smrž se v prvním tréninku umístil na sedmnácté pozici.

Výsledky

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

následující kapitola »Supersport – 1. volný trénink