Superbike – 4. volný trénink

Skvělé počasí přivítalo po ránu na okruhu San Juan Villicúm jezdce Superbiků do jejich posledního, čtvrtého, volného tréninku. Vzhledem k tomu, že o postupu do Superpole již je rozhodnuto, slouží tento trénink jezdcům především k doladění nastavení pro závod.

Jake Gagne

Jake Gagne

V úvodních minutách tréninku se na čele usadil Toprak Razgatlioglu, který svůj čas stlačil na 1:39,721. Na druhém místě mu dýchal na záda o 0,077 sekundy pomalejší Jonathan Rea. Za ním byl na třetím jeho týmový kolega Tom Sykes. Ten už ale ztrácel o dvě desetiny více. Eugene Laverty byl na svojí Aprilii na místě čtvrtém a na pátém se držel Jake Gagne. Jakub Smrž se v úvodu tréninku pohyboval až na předposledním osmnáctém místě.

Toprak Razgatlioglu

Toprak Razgatlioglu

Celý trénink nakonec vyhrál Jonathan Rea, který ve svém předposledním kole zajel čas 1:39,270. Na druhé místo se posunul Chaz Davies se ztrátou 0,095 sekundy, třetí byl Marco Melandri, čtvrtý Toprak Razgatlioglu a pátý Alex Lowes. Na prvních místech tak byly dvě Kawasaki a dvě Ducati. Jakub Smrž se v závěru propadl až na poslední místo a uzavíral celé startovní pole.

Výsledky

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

následující kapitola »Supersport – 3. volný trénink