Supersport 300 – 1. volný trénink, skupina A

Páteční program na okruhu Motorland Aragón měl původně začít v 9 hodin ráno, avšak byl o několik minut posunut. Skupina A jezdců šampionátu Supersport 300 se na trať dostala až v 9:15. Celý dopolední program tak nabral zpoždění.

Po pěti minutách tréninku začali jezdci zajíždět své první měřené časy. Do vedení se s časem 2:11,743 dostal Marc Luna Bayen, na druhé místo se zařadil Hugo De Cancellis, třetí byl Mika Pérez. Na trať ale ještě nevyrazili všichni jezdci.

Galang Hendra Pratama

Galang Hendra Pratama

V polovině tréninku byl ve vedení stále domácí jezdec Luna Bayen, na druhé místo se posunul Galang Hendra Pratama, třetí se držel Hugo De Cancellis. Pět jezdců se ale stále nevydalo na trať, další dva se na trať sice už dostali, ale neměli u svého jména žádný měřený čas.

Jedenáct minut před koncem tréninku se měnil jeho lídr. Na první místo se dostal jiný Španěl, a to Ferran Hernández Moyano, který zajel čas 2:11,237. Sedmnáctiletý jezdec následně svůj čas zlepšil na 2:10,723. Nejlepší čas o několik minut později zlepšil ještě jednou, když se dostal na 2:10,540. Na druhé příčce byl stále Marc Luna Bayen a na třetí místo se dostal Robert Schotman. Top 5 pak doplňovali Galang Hendra Pratama a Hugo De Cancellis. Mistr světa z roku 2017 Marc García byl pět minut před konce tréninku na sedmém místě, Ana Carrasco byla desátá. Skupiny A se účastnil také český jezdec Oliver König, kterému zatím patřilo sedmnácté místo.

Ana Carrasco

Ana Carrasco

Ferran Hernández Moyano byl první jezdec, který se dokázal dostat pod hodnotu času 2:10. Tři minuty před koncem tréninku zajel 2:09,922. Několik vteřin před koncem tréninku ho ale překonal Marc Luna Bayen s časem 2:09,186. Španělský jezdec se nakonec stal vítězem této skupiny. Na druhém místě skončil jeho krajan Ferran Hernández Moyano a třetí byl Nick Kalinin. Český jezdec Oliver König skončil na 21. místě. Hned čtyři jezdci si nepřipsali žádný měřený čas – Tom Edwards, Manuel González, Jan-Ole Jähnig a Koen Meuffels.

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

následující kapitola »Supersport 300 – 1. volný trénink, skupina B