STK1000 – závod

Poslední závod tohoto nabitého víkendu měly na starosti litrové Stocky. Počasí bylo perfektní a diváci se ve Španělsku těšili na poslední přísun adrenalinu před další zastávkou v Holandsku.

Hned po startu se ujal vedení hegemon tohoto víkendu Markus Reiterberger, ale za ním se drželi s minimálními rozestupy Federico Sandi na Ducati a Maximilian Scheib. Během prvního kola spadlo hned několik jezdců – Jan Buhn, který spadl již v první zatáčce, a Ali Efe Yegin.

Markus Reiterberger

Markus Reiterberger

S menším rozestupem se za nimi držel Roberto Tamburini na BMW, za kterým o další vteřinu sekundoval Florian Marino na Yamaze. Další jezdci již na něj měli ztrátu tři vteřiny.

Jedenáct kol před koncem vedoucí Markus Reiteberger nedokázal držet tempo a dostali se před něj Federico Sandi a Maximilian Scheib. Na vedoucí skupinu se dotáhl Roberto Tamburini a ve vedoucí skupině probíhal velký boj o stupně vítězů. Pátý Florian Marino již ztrácel přes čtyři vteřiny.

Devět kol před koncem se Markus Reiterberger na BMW dostal před Federica Sandiho na druhé místo a okamžitě začal útočit na prvního Maximiliana Scheiba z Chile.

Sedm kol před koncem se vedoucí skupinka roztáhla a mezi jezdci byly rozestupy kolem půl vteřiny. Florian Marino již ztrácel téměř osm vteřin a za ním byli další jezdci, které vedl Luca Vitali na Aprilii, ovšem s odstupem dalších pěti vteřin.

Federico Sandi

Federico Sandi

Šest kol před cílem to vypadalo, že neohrozitelný Markus Reiterberger přece jenom našel tento víkend přemožitele v podobě Maximiliana Scheiba, ale ten se nevzdával a snažil se za každou cenu na něho dotáhnout. Následně se mu to podařilo a o dvě kola později se dostal i před něj a ihned se pokusil mu utrhnout.

To se mu ale nedařilo a tak se na čele vytvořily dvě skupinky. Markus Reiterberger a Maximilian Scheib bojující o první místo a za nimi s odstupem Roberto Tamburini a Federico Sandi, kteří bojovali o poslední zbývající místo na pódiu.

Markus Reiterberger si postupně vytvářel náskok na Maximilana Scheiba, ale zdálo se, že Scheib má nějaké technické problémy s motocyklem a dokonce mu dvě kola před koncem na chvíli zhasnul i motor. Nakonec ale znovu nastartoval svůj motocykl a v závodě pokračoval.

Závod vyhrál Markus Reiterberger, druhý skončil Roberto Tamburini, třetí Federico Sandi a smolař Maximilian Scheib nakonec dokázal dostat motocykl do cíle na čtvrtém místě. Top5 uzavřel Florian Marino.

Výsledky

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

« předchozí kapitolaSupersport 300 – závod následující kapitola »Online přenosy