Supersport 300 – závod

Do nedělního závodu Supersport300, který byl vypsaný na jedenáct kol, nejlépe odstartoval Dorren Loureiro, který se okamžitě ujal vedení. Na druhé místo se zařadil Mika Perez a na třetí Scott Deroue. Stejně tak vstoupili dobře do závodu Ana Carrasco, jež se kvalifikovala na čtvrtém místě, a Koen Meuffels, který uzavřel první pětku.

Vedoucí muž závodu hned v úvodu chyboval a pustil před sebe trojici pronásledovatelů. Rozestupy mezi prvními pěti jezdci však byly i nadále minimální. Na prvního Miku Pereze ztrácel pátý Koen Meuffels pouhých 0,252 sekundy a umístění jednotlivých pilotů se tak velmi rychle střídala.

Z desátého místa se v prvním kole velmi rychle propracoval na sedmou pozici Tom Edwards, který dokázal následně také smazat nepatrnou ztrátu na vedoucího Španěla a v závěru druhého kola s ním dokonce bojoval o první příčku. Tu si však osmnáctiletý jezdec dokázal udržet. Naopak Australan se propadl až na páté místo.

Dopředu se postupně dostával také Glenn Van Straalen, ani jeho však Mika Perez na první místo nepustil. Jezdec týmu TKR Racing se po těsných soubojích v sedmém kole propadl až na devátou příčku, na druhém místě v tu dobu opět jezdil Tom Edwards a na třetí pozici se propracovala Ana Carrasco. Čtvrtý jel Koen Meuffels a páté místo si stejně jako celý závod držel Mykyta Kalinin.

Tři kola před cílem Mika Perez výrazně chyboval, čehož nejlépe využil Koen Meuffels, který se poprvé v dnešním závodě ujal vedení. O první místo se však rozhodla poprat také jedna ze dvou žen v závodním poli, Ana Carrasco, která se před svého soupeře dokonce na několik chvil dostala.

Stejně jako její mužští soupeři však v čele závodu nezůstala dlouho, a nakonec projela cílem až na šestém místě. Pro první příčku si s velmi těsným náskokem 0,031 sekundy dojel Koen Meuffels, druhý skončil Scott Deroue a třetí příčku obsadil Mika Perez. Závod nedokončilo celkem devět jezdců, mezi nimi také Tom Edwards z týmu Nutec-Benjan-Kawasaki, jenž bojoval o umístění mezi nejlepší trojkou. V devátém kole však upadl a následně ze závodu odstoupil.

Výsledky

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

« předchozí kapitolaSuperbike – závod následující kapitola »STK1000 – závod