Supersport 300 – warm up

Nedělní program mistrovství světa Superbiků zahájili ranními zahřívacími tréninky jezdci třídy Supersport300. V Aragónu je zatím chladno, teplota vzduchu je pouhých 9 °C.

Nejrychlejším jezdcem na trati byl po dvou zajetých kolech Mika Perez, kterému se na okruhu ve španělském Aragónu daří celý víkend. Se svým časem 2:09,965 překonal o necelé čtyři desetiny sekundy druhého Mykytu Kalinina. Čas 2:10,493 stačil Kouenovi Meuffelsovi na průběžné třetí místo. Do nejlepší pětky se ještě vešli Galand Hendra Pratama a na KTM RC 390 R jezdící Luca Grünwald.

Vítězem warm-upu se dle očekávání stal španělský pilot Mika Perez, který na Kawasaki Ninja 400 svůj čas v závěru vylepšil na 2:09,684. Se ztrátou 0,346 sekundy obsadil druhou příčku Robert Schotman, top trojku pak s časem 2:10,341 uzavřel Paolo Grassia. Čtvrtý dojel Mykyta Kalinin, pátý Koen Meuffels. Šestý nejrychlejší čas zajel Borja Sanchez, jenž se umístil před Dorrenem Loureirem o pouhých 0,034 sekundy. Desítku nejlepších uzavřeli Tom Edwards, Galang Hendra Pratama a Němec Luca Grünwald.