Superbike – 4. volný trénink

První sobotní a čtvrtý volný trénink celkově čekal jezdce třídy Superbike hned v úvodu lehce zamračeného dne. Nízká teplota okolo 7°C, ale nikoho neodradila a jezdci vyrazili hned od začátku v plném tempu. Tento trénink je dlouhý patnáct minut, takže svým formátem i umístěním odpovídá spíše takové generálce na zítřejší warm up.

Leon Camier

Leon Camier

Hned na úvod tréninku se tři jezdci dostali na časy začínající číslovkami 1:51 a to nejrychlejší Jonathan Rea s časem 1:51,144, následovaný o desetinu pomalejším druhým Chazem Daviesem a třetím Michaelem van den Markem, který již ztrácel téměř osm desetin.

Ondřej Ježek zahájil sobotní trénink s časem 1:54,641 a byl tak již hned v úvodu o něco málo rychlejší než v pátečních trénincích.

Osm minut před koncem byla vyvěšena červená vlajka kvůli pádu Toma Sykese a všichni jezdci zamířili zpět do boxů ke svým mechanikům.

Po několika minutách byl trénink obnoven a začal útok na rychlé časy. Jako první se pod 1:51 dostal Jonathan Rea, který zajel čas 1:50,787. Nikdo další už to nakonec nedokázal a druhý nejrychlejší Chaz Davies měl odstup půl vteřiny s časem 1:51,268. Třetí skončil Jordi Torres s 1:51,482.

Ondřej Ježek dále zrychlil na 1:54,125 a stáhl více než půl vteřiny ze svého dnešního úvodního času.

Výsledky

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

následující kapitola »Supersport – 3. volný trénink