Kawasaki Racing Team

První den na MotorLandu Aragón byl pro závodníky mistrovství světa Superbiků zkomplikován nešvary počasí. Jezdci týmu Kawasaki Racing Jonathan Rea a Tom Sykes den nakonec ukončili na druhém a třetím místě v kombinovaných časech. Díky tomu se zítra rovnou posunou do druhé části Superpole, ve kterém se budou snažit získat co nejlepší startovní pozici do následného závodu vypsaného na 18 kol.

Tým Kawasaki se kvůli omezení maximálních otáček dle nových pravidel soustředil hlavně na nalezení optimálních převodů a chování motoru v každé zatáčce. Technický tým Jonathana Rey a Toma Sykese dokázal postupně zlepšovat nastavení motorky i přes to, že byla trať v prvním a třetím volném tréninku mokrá. Jonathan ukončil den spokojený, protože se zlepšoval a za nejrychlejším jezdcem Marcem Melandrim skončil jen o 0,039 s. Tom Sykes skončil hned za svým týmovým kolegou se ztrátou 0,197 s na prvního.

Zítra závodníky čeká krátký čtvrtý trénink v přípravě na Superpole 2 a první závod. Ten bude odstartován ve 13:00 a rozhodne o postavení na startovním roštu pro nedělní závod.

Jonathan Rea

Jonathan Rea – 2. místo / 1:50,691

„Byl to opravdu těžký první den kvůli počasí. Do prvního tréninku jsme nastoupili s převodovkou, kterou jsme měli doteď, a celou dobu jsem se pohyboval mezi rychlostními stupni, i když tu je tolik zatáček, kde se jede na dvojku. To je velice důležité pro zajetí dobrého času na této trati. Zkusili jsme najít dobrý kompromis v řazení a ve druhém tréninku jsem se začal cítit o trochu lépe. Rozdíl mezi všemi druhy pneumatik, které sem Pirelli přivezlo, je docela velký. Jsou tu standardní SC1, vyvinutější SC1 a poté standardní závodní pneumatika SC0 a rozdíl mezi nimi je velký. Takže to může být zítra těžké, protože jsme nestrávili moc času s nastavením motorky pro závod a zajetím závodní simulace – každopádně se ale na motorce cítím docela dobře. Měli jsme přibližně deset minut ve třetím volném tréninku předtím, než opět začalo pršet a cítil jsem, že jsme motorku opět zlepšili. Jdeme nyní trochu do neznáma, ale s motorkou jsem spokojený. Jsem připraven k zajetí dobrého Superpole před prvním závodem.“

Tom Sykes

Tom Sykes – 3. místo / 1:50,849

„Cítím, že jsme na zítřejší závod připraveni. Nebyl to tak špatný první den, protože motorka fungovala dobře a upřímně cítím, že jsme měli dobrou rychlost. Počasí to dnes neulehčilo nikomu. Později promluvím se svým šéfem týmu Marcelem a kluky v garáži, protože máme pár věcí, které musíme vyžehlit pro dobré doladění nastavení. Je to relativně pozitivní, že nám to opět jde na třetím jiném okruhu sezóny. Zítra by mělo být lepší počasí, ale tady nikdy nevíte. Myslím, že má MotorLand své malé mikroklima a dostaneme to, co máme mít. Ještě si připravíme nastavení na zítra a první závod.“

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

následující kapitola »Red Bull Honda WorldSBK Team