Red Bull Honda WorldSBK Team

Jezdec týmu Red Bull Honda Jake Gagne v dnešním prvním závodě v Aragónu vyrovnal svou nejlepší pozici roku, když získal dvanácté místo. Jeho týmový kolega Leon Camier byl bohužel zapojen do incidentu ve třetím kole, který znamenal předčasné ukončení jeho závodu.

Camier a Gagne se kvalifikovali na deváté a třinácté místo a byli připraveni bojovat o dobré výsledky. Camier dobře odstartoval a v prvním kole byl pátý, nicméně když byl na osmém místě, dostal se do incidentu v zatáčce 11. Po něm byl ošetřen přímo na místě, a i když byl plně při vědomí s plnou hybností končetin, byl převezen do nemocnice v nedalekém Alcañizu na další vyšetření.

Tam mu bylo diagnostikováno poranění hrudníku, zlomeniny žeber a pohmoždění plic. Jeho stav je stabilní a je při vědomí. Zítřejšího závodu se ale samozřejmě nezúčastní.

Po incidentu byl závod přerušen červenou vlajkou a po restartu jezdci vyrazili do zkráceného sedmnáctikolového závodu, ve kterém Jake Gagne bojoval o pozici v Top10. V průběhu závodu se mu podařilo udržet konzistentní tempo a nakonec byl jen půl sekundy za Top10, když cílem projel na dvanáctém místě a na své konto přidal další čtyři body.

Jake Gagne

Jake Gagne – 12. místo

„Bylo skvělé jet tady v Aragónu plný závod a užít si těsné závodění v tak velké skupině jezdců. Kromě toho, že jsem získal další body, jsem byl schopen hodně zjistit o tom, ve kterých částech okruhu jsme silní a kde se musíme zlepšit, takže nyní máme spoustu informací, jak změnit nastavení, abychom se zlepšili do druhého závodu. Je opravdu škoda, že měl Leon ten incident, nikdy není příjemné vidět jezdce se zranit, takže mu přeju rychlé uzdravení.“

Kervin Bos – manažer týmu

„Dnes, když bylo sucho, jsme se snažili dohnat ztracený čas a vylepšit naše nastavení a těšili jsme se na dobrý boj v závodě. Bohužel jsme dnes viděli nepříjemnou stránku závodění s incidentem, ve kterém byl zapojen Leon, ale naštěstí se zdá, že nemá vážná zranění, ale byl převezen do nemocnice na další vyšetření. Rád bych pochválil okruh a zdravotnický personál za jejich rychlou akci po incidentu.

Na druhé straně bylo skvělé vidět Jakea zajet dobrý závod, byl jen pár desetin od Top10, nicméně dvanácté místo odpovídá jeho nejlepšímu výsledku roku. Máme nějaká vylepšení, která můžeme udělat ve warm upu, abychom mu pomohli bojovat o další body ve druhém závodě, takže na to zítra budeme opět tlačit na maximum.“

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

následující kapitola »Aruba.it Racing Ducati SBK Team