Red Bull Honda WorldSBK Team

Jezdec týmu Red Bull Honda Jake Gagne pokračuje ve svém pokroku na své CBR1000RR Fireblade SP2 a také ve druhém závodě v Aragónu si dojel pro body, když cílem projel na dvanáctém místě. Američan tak má za sebou zatím nejlepší víkend v šampionátu WSBK.

Po startu z třinácté pozice se mu podařilo během prvního kola dostat na místo desáté. Tvrdě bojoval, aby si zajistil první umístění v Top10 ve své WSBK kariéře, v polovině závodu nasadil konkurenceschopné tempo a v posledních kolech si užil těsnou bitvu s jezdcem Kawasaki Románem Ramosem. Cílem projel na dvanáctém místě se ztrátou 0,1 s na svého španělského soupeře.

Gagne byl jediným jezdcem týmu ve druhém závodě, protože Leon Camier se včera během prvního závodu zranil a utrpěl zlomeniny žeber a pohmoždění plic.

Gagne se díky zisku bodů posunul v celkovém hodnocení na patnáctou pozici s 17 body na svém kontě. Camier je osmý s 42 body.

Jake Gagne

Jake Gagne – 12. místo

„Dnes ráno ve warm upu jsme udělali několik změn, se kterými jsem byl opravdu spokojený a které mi hodně pomohly, hlavně při brzdění. S těmito změnami jsem do závodu vstupoval s jistotou, skvěle jsem odstartoval, v prvním kole se posunul na desáté místo a našel dobrý rytmus. Fireblade fungoval opravdu dobře a já jsem mohl po celou dobu závodu držet dobré tempo, ale v posledních několika kolech jsem měl trochu potíže s přilnavostí zadní části, takže jsem se jen soustředil na udržení pozice. Celkově jsem s tímto víkendem opravdu spokojený, protože jsem získal body v obou závodech a dosáhl pokroku s motorkou, takže to je dobrý způsob, jak zamířit příští víkend do Assenu.“

Kervin Bos – manažer týmu

„Dnes jsme viděli další solidní Jakeův výkon, když bojoval o Top10 a potom se mu podařilo závod dobře zvládnout a dokončit ho na dvanáctém místě. Jake získal body v obou závodech tohoto víkendu a zlepšil svůj výkon ve svém zatím nejlepším víkendu ve WSBK. Příští týden míříme do Assenu a to je okruh, který Jake zná dobře, takže doufejme, že ho tento dobrý výsledek nakopne, protože míříme do nabité části sezóny.

Máme také dobré zprávy o Leonovi, který dnes odpoledne opustí nemocnici a zamíří domů do Andorry, takže mu přejeme všechno nejlepší a budeme nadále sledovat jeho zotavování.“

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

následující kapitola »Kawasaki Racing Team