Superstock 600 ovládl Alessandro Nocco

Silverstone byl dnes dějištěm posledních tréninků a kvalifikací na zítřejší závody všech vypsaných tříd. Náš report začněme malými stocky. V nich ve druhé kvalifikaci exceloval Alessandro Nocco, který si zajistil nejlepší startovní pozici ještě v dnešním závodě třídy Superstock 600. Druhý nejlepší v kvalifiakci byl hodnocen Gauthier Duwelz a třetí skončil Franco Morbidelli. I v samotném závodě potvrdil Nocco své kvality a o pár destinek zvítězil před dotírajícím Christianem Gamarinem. Třetí skončil Bastien Chesaux.

Ondra Ježek pokračuje v dobrých výkonech

Ve třídě Superstock 1000 máme želízko v ohni v podobě letos úspěšného Ondry Ježka. Ten potvrdil stoupající formu nejen v tréninku, ale i kvalifikaci, ve které skončil na devátém místě. Vítězem a zárověn i jezdcem s nejlepší startovní pozici do zítřejšího závodu byl Sylvain Barrier. Toho v první řadě doplní Niccolo Canepa a Eddi La Marra.

Sam Lowes nejlepší na Silverstone

V supersportech se to hemží českými týmy. Nejúspěšnější z nich byl na okruhu Silverstone tým Josky Kubíčka, tedy Kawasaki Intermoto Ponyexpres, když jeho svěřenec Florian Marino vybojoval páté startovní místo. Týmový kolega David Salom zajel devátý nejlepší čas. Tým Prorace posadil na svůj motocykl za zraněného Gabora Talmacsiho Ronana Quarmbyho, který se českému týmu odvděčil desátým místem. Až dvacátý skončil Luca Scassa, další jezdecký člen z formace Intermoto Ponyexpres. Na třicátém místě byl klasifikován Balasz Nemeth z týmu Complus SMS Racing. Do zítřejšího závodu si nejlepší pozici vybojoval Sam Lowes, druhý byl Kenan Sofuoglu a třetí Christian Iddon.

Superpole třídy Superbike pro Eugena Lavertyho

Kvalifikaci superbiků zvládl nejlépe Tom Sykes, na druhém a třetím místě skončili dlouholetí účastníci domácího šampionátu BSB, tedy Leon Camier a Sylvain Guintoli, kteří tak těžili z dobré znalosti trati. Jiné to však bylo v Superpole. Tam všem vypálil rybník Eugene Laverty, spolu s Carlosem Checou a Jonathanem Reyem.