Během Smrž campu o kterém si u nás můžete přečíst reportáž jsem se na 10 rychlých otázek zeptal nejlepšího českého Superbikera Jakuba Smrže.

 

1. Nejoblíbenější jídlo?

Já mám rád maso, nebo v Itálii si rád dám pravé italské těstoviny.

2. Nejoblíbenější pití?

Mezi mé nejoblíbenější nealko pití patří asi Kolča a co se týče alkoholu, tak samozřejmě Budvar :-D a vína z vinařství Valihrach.

3. Nejoblíbenější sporty (aktivně i pasivně)?

Mám rád všechny motorky a všeobecně motocyklový sport, takže např. motokros, superkros, supermoto atd.. Dál například badminton a zkrátka celkově cvičení.

4. Další koníčky kromě sportu?

Teď aktuálně je to především moje dcera, které je jeden rok a moje přítelkyně. Baví mě taky auta a mám rád například Rallye. Baví mě hlavně sport, takže sleduju prakticky všechno.

5. Nejoblíbenější knížka?

Nemám asi přímo nejoblíbenější knížku, ale mám rád spisovatele Paulo Coelho. Jeho knížky mám fakt rád a četl jsem od něj téměř všechno.

6. Nejoblíbenější hudba?

Poslouchám asi všechno, nemám nějaký vyhraněný hudební žánr. Poslouchám to, co se zrovna hraje hlavně v rádiích.

7. Nejoblíbenější místo na okruzích MS (zatáčka, rovinka)?

Já mám rád hlavně rychlé tratě, takže styl Assen nebo třeba Phillip Island. Zkrátka spíše plynulé a rychlé tratě. Ale přímo nejoblíbenější místo nebo pasáž nemám.

8. Rodinný stav?

Jsem svobodný, ale mám přítelkyni a dceru.

9. Talisman, rituál nebo pověra?

To co dělám vždy stejně a nedokážu říci proč je, že si vždy nejdříve obouvám levou botu a potom si jako první nasazuji pravou rukavici. Nevím z jakého důvodu to tak dělám, ale nikdy to neudělám jinak.

10. Vzor (jezdecký i osobní)?

Můj vzor je určitě můj táta, tím co všechno pro nás udělal a kam nás s bráchou dostal, ale jinak vyloženě nějaký jezdecký vzor asi nemám.