Nová sezóna šampionátu Superbike už se blíží, první závod čeká na jezdce už za měsíc. Rozjíždí se tak také předsezónní testování. Ve středu 23. ledna a ve čtvrtek 24. ledna budou některé týmy testovat na španělském okruhu Jerez.

Z kategorie Superbike bude přítomno 11 týmů, to znamená, že testovat budou téměř všichni. Objeví se tovární tým Kawasaki s Jonathanem Reou a Leonem Haslamem. Rea, který se v nadcházející sezóně pokusí získat pátý titul mistra světa, se už těší, až bude pokračovat v testování motocyklu Kawasaki ZX-10RR na sezónu 2019. Závodník ze Severního Irska již ovládl testování, které se uskutečnilo na konci loňské sezóny na stejném okruhu. Na druhé straně garáže bude sedět jeho nový týmový kolega Leon Haslam. Brit se vrací do šampionátu po čtyřech letech a doufá, že tento test mu pomůže udělat další důležité kroky dopředu.

Jonathan Rea

Jonathan Rea

V roce 2019 se poprvé na trati objeví tým Aruba.it – Ducati se svým novým motocyklem Panigale V4 R. Během zimní přestávky měl Chaz Davies operovanou klíční kost, kterou si zlomil minulé léto. Nyní už by měl být v pořádku a připraven na další test s novým motocyklem. Bývalý jezdec MotoGP Álvaro Bautista už je také připravený na další test. Španělský jezdec už dokázal zaujmout během testování na konci listopadu, nyní se bude snažit na svou práci navázat.

Álvaro Bautista

Álvaro Bautista

Tým Pata Yamaha sice zůstává v této sezóně ve stejném složení, ale to určitě neznamená, že by měl polevit ve své práci. Alex Lowes a Michael van der Mark se objevili v Jerezu v prosinci, kde učili jezdit na motorce mistra světa Formule 1 Lewise Hamiltona. Nicméně, Alex Lowes míří do nové sezóny v optimistické náladě, protože se mu povedl listopadový test a bude chtít ve své práci pokračovat dál. Jeho týmový kolega Michael van der Mark se během zimní přestávky snažil zotavit  ze zranění, které ho trápilo na konci sezóny. Jezdec z Nizozemska už je nyní v pořádku a nemůže se dočkat, až bude pokračovat v testování na sezónu 2019.

Michael van der Mark

Michael van der Mark

Tým BMW Motorrad bude poprvé testovat na stejné trati jako jejich soupeři. Markus Reiterberger a Tom Sykes si zatím svůj motocykl vyzkoušeli v prosinci v Almerii, nyní budou mít možnost zjistit, jak si na tom stojí v porovnání se všemi ostatními.

Na trati v Jerezu se také ukáže Alessandro Delbianco v týmu Althea Mie Racing. Mladý italský jezdec zažil loni dobrou sezónu v evropském poháru Superstock 1000 a nyní před ním stojí velká výzva v podobě závodění v hlavní kategorii Superbike. Delbianco už se těší, až si vyzkouší svůj motocykl Honda.

Na okruhu v Jerezu bude také testovat tým GRT Yamaha, který přestoupil z kategorie Supersport do kategorie Superbike. Pro Sandra Corteseho to bude první sezóna v této kategorii, takže se bude snažit zvyknout na motocykl kategorie WSBK a navázat na výsledky testu, který proběhl v listopadu. Také Marco Melandri, který během minulého testu pracoval zejména na základním nastavení, se bude snažit udělat další kroky dopředu a zvyknout si na motocykl Yamaha.

Sandro Cortese

Sandro Cortese

První kompletní sezóna čeká na Michaela Rubena Rinaldiho. Ital bude letos závodit v barvách týmu Barni Racing. V Jerezu ho tak čeká spousta práce na novém motocyklu Ducati.

Připraven je také tým Goeleven, který v prosinci odhalil svůj tým a barvy motocyklu Ducati. Na trati bude jejich jediný jezdec Eugene Laverty, který už se testování nemůže dočkat a těší se na novou výzvu.

Testovat budou také týmy Orelac, Pedercini a Puccetti a to jak se svými jezdci v kategorii Superbike, tak se svými jezdci v kategorii Supersport.

Tým Orelac v kategorii Superbike zastupuje Leandro Mercado, zatímco v Supersportech pro něj závodí Nacho Calero. Oba jezdci v tomto týmu jezdili i v minulé sezóně, takže oba budou pracovat na tom, aby se zlepšili.

Toprak Razgatlioglu z týmu Puccetti musel listopadový test vynechat, protože se zranil během své účasti na divokou kartu v japonském šampionátu. To tedy znamená, že bude mít tento týden v Jerezu spoustu práce. Tým Puccetti v kategorii Supersport pak budou zastupovat Lucas Mahias a Hikari Okubo.

Tým Pedercini

Tým Pedercini

Tým Pedercini před několika dny odhalil své nové barvy a nyní míří na test do Jerezu. Novým jezdcem tohoto týmu v kategorii Superbike se stal Jordi Torres, který se tak do šampionátu vrací poté, co závěr loňské sezóny strávil v MotoGP. Španělský jezdec už měl šanci pro tým testovat v Almerii a v Jerezu by společně s týmem chtěl navázat na práci, kterou tam začali. V kategorii Supersport bude pro tento tým závodit Ayrton Badovini a také italského závodníka čeká spousta práce na zlepšování motocyklu Kawasaki.

Jediný tým, který bude v Jerezu chybět, bude tým Moriwaki-Althea Honda s Leonem Camierem a Ryuichim Kiyonarim.

Co se týče kategorie Supersport, tak kromě týmů Orelac, Puccetti a Pedercini se také představí MS Racing s Maríi Herrerou, pro kterou to bude debut na motocyklu Yamaha v této kategorii. V Jerezu by také měly testovat týmy GMT94 (Jules Cluzel a Corentin Perolari), Bardahl Evan Bros Racing (Randy Krummenacher, Federico Caricasulo), MV Agusta (Raffaele De Rosa, Federico Fuligni) a tým Hartog (Rob Hartog).

Okruh v Jerezu prošel úpravou asfaltu, práce skončily minulý čtvrtek. Nový asfalt dostaly zatáčky číslo 1, 2, 3, 6, 7, 8, 9, 10 a 13.