Ten Kate Racing se vrátí do světového šampionátu Superbike s týmem, se kterým chce bojovat na čele tohoto šampionátu.

Zatím ještě nebyla oznámena značka motocyklu, se kterým se chce tým do WSBK vrátit, ani nevíme jména jezdců a jestli bude tým závodit pouze s jedním jezdcem nebo jich bude více. Nicméně, tým se sídlem v Nieuwleusenu, což je asi 55 km od okruhu v Assenu, oficiálně potvrdil, že se ještě letos do šampionátu určitě vrátí.

Ronald Ten Kate

Více informací k tomuto projektu tým představí na tiskové konferenci přímo v Assenu, tato tisková konference je naplánovaná na 2. dubna. Během ní se pravděpodobně dozvíme jak značku motocyklů, tak jména závodníků, tak celou strukturu obnoveného týmu.

Tým Ten Kate, který jako manažer vede Ronald Ten Kate, se poprvé na mezinárodní superbikové scéně objevil v roce 2001. V roce 2002 už bral první titul, když v kategorii Supersport na motocyklu Honda získal titul Fabien Foret.

V následujících šesti letech bral tým vždy titul v kategorii Supersport a ve všech těchto letech to bylo s motocyklem Honda. V roce 2003 vybojoval s tímto týmem titul Chris Vermeulen, v roce 2004 to byl Karl Muggeridge, následoval v roce 2005 titul Sébastiena Charpentiera, který v roce 2006 svůj titul dokázal obhájit. V roce 2007 se pak radoval Kenan Sofuoglu. O další rok později získal titul Andrew Pitt. V roce 2010 pak ještě jeden titul s tímto týmem přidal Kenan Sofuoglu. Zatím poslední titul v Supersportech slavil tým v roce 2014, kdy vyhrál Michael van der Mark.

Michael van der Mark na motocyklu Honda týmu Ten Kate ve WSBK 2016

Michael van der Mark na motocyklu Honda týmu Ten Kate ve WSBK 2016

Do kategorie Superbike tým vstoupil v roce 2004 a první a jediný titul mezi jezdci vybojoval v roce 2007, kdy se šampionem stal James Toseland.

Dlouhou kariéru spojenou s týmem Ten Kate zažil Jonathan Rea, který u týmu závodil mezi lety 2009 až 2014, avšak nikdy se nedokázal dostat na vrchol. V roce 2015 přestoupil ke Kawasaki a jak to dopadlo, to všichni víme.

V posledních letech se u týmu Ten Kate měnili jezdci a také sponzoři. V letech 2017 a 2018 tým závodil pod názvem Red Bull Honda, loni jeho barvy hájili Leon Camier a Jake Gagne. Od letošní sezóny se Honda úplně rozhodla změnit svou strategii a do WSBK přivedla tovární tým podporovaný značkami Moriwaki a Althea.

Leon Camier a Jake Gagne na motocyklech Red Bull Honda 2018

Leon Camier a Jake Gagne na motocyklech Red Bull Honda 2018

Vypadalo to, že tým Ten Kate upadne v zapomnění, ale jak se zdá, tak Ronald Ten Kate se nevzdává a plánuje úplně nový projekt a pravděpodobně do WSBK letos přivede další továrnu. Již se spekuluje o návratu Suzuki nebo Aprilie, ale na oficiální stanovisko si musíme počkat až do 2. dubna.