Byla první polovina března a tým Ten Kate Racing oznámil, že se vrací do mistrovství světa Superbike. Představitelé týmu oznámili, že do šampionátu naskočí ještě letos. Bude se sice jednat o vstup do rozjetého vlaku, ale jak se zdá, to týmu nevadí.

Druhého dubna pak na tiskové konferenci v Assenu bylo odhaleno, že se bude jednat o motocyklu Yamaha YZF R1 a že jediným jezdcem týmu bude Loris Baz, který se loni po skončení sezóny ocitl bez závodní sedačky.

Loris Baz

Loris Baz

Vše začíná nyní nabírat reálné obrysy, když tým uspořádal své oficiální představení. K představení došlo už 20. dubna v rámci akce s názvem „Pitstopdag“, což je každoročně konaná akce, která se koná v centrále Ten Kate Motoren v nizozemském Niewsleusenu. Tato akce nabízí spoustu vyžití pro motocyklové fanoušky.

Na pódiu se v rámci prezentace objevil nejen jezdec Loris Baz, ale také týmový manažer Kevin Bos a ředitel Ronald Ten Kate. Společně pak odkryli motocykl Yamaha v barvách, s jakými budou letos závodit.

Loris Baz

Loris Baz

Pro Lorise Baze to nebude poprvé, co bude řídit motocykl Yamaha. Na Yamaze závodil už v roce 2008, když vyhrál šampionát Superstock 600. Také v letech 2009 a 2010 v šampionátu Superstock 1000 řídil Yamahu.

„Dnes je to poprvé, kdy mám na sobě novou kombinézu a vidím motocykl. R1 vypadá prostě úžasně a kvůli tomu je pro mě čekání na první závod ještě těžší,“ řekl Loris Baz.

Prvotní březnové plány mluvily o tom, že by tým mohl nastoupit už do závodního víkendu v italské Imole, která je na programu mezi 10. a 12. květnem. Nakonec se ale závodního debutu dočkáme o něco později, tým potvrdil, že jejich první závodní víkend bude ve Španělsku na okruhu Jerez. Tam se bude závodit ve dnech 7. až 9. června. Předtím bude mít Baz šanci si novou Yamahu vyzkoušet, na konec května tým naplánoval testy v Misanu.

Loris Baz

Loris Baz