Tým Ten Kate Racing se vrací do šampionátu Superbike. Po 16 letech působení v kategoriích Superbike a Supersport s motocykly Honda tým Ten Kate přechází na značku Yamaha. Konkrétní datum, kdy se tým s motocyklem Yamaha YZF R1 poprvé vydá na trať, ještě bude upřesněno. Jisté je, že to nebude během nadcházejícího závodního víkendu, který se jede tento týden v Aragónu, a pravděpodobně to nebude ani další týden v Assenu. Podle prvotních odhadů a spekulací to vypadá, že by se tým do MS Superbiků mohl znovu zapojit během závodů v Imole, které jsou naplánovány na polovinu května.

Loris Baz

Loris Baz

Součástí oznámení bylo také odhalení jezdce. Tým bude mít pouze jednoho závodníka a tím bude Francouz Loris Baz, který se tak vrací do šampionátu. Šestadvacetiletý Baz už na motocyklu Yamaha v šampionátu Superbike jezdil, loni byl také součástí tohoto paddocku, když hájil barvy BMW a v celkovém pořadí šampionátu skončil na 11. místě.

„Jsem hrdý na to, že jsem se setkal s takovým velkým týmem, který je v Holandsku pojem,“ řekl Loris Baz. „Do paddocku Superbike jsem vstoupil v roce 2008, takže znám tohle jméno, dokonce jsem pro ně v minulosti jel dva závody. Také mám radost, že budu řídit Yamahu, tohle je značka, kterou mám ve svém srdci, je to značka, se kterou jsem začínal, se kterou jsem vyhrál titul v šampionátu Superstock 600. Mám z toho radost.“

Ten Kate Racing bude závodit s motocyklem Yamaha

Ten Kate Racing bude závodit s motocyklem Yamaha

Loris Baz v rozhovoru pro oficiální stránky WSBK prozradil, že žádné dobré závodní místo pro sezónu 2019 ve WSBK se pro něj nerýsovalo, tak se poohlížel také po závodění ve Spojeném království a USA. Nakonec se rozhodl zariskovat a celou sezónu strávit mimo závodní dráhu. Již na konci roku 2018 mu ale jeho manažer Eric Mahé naznačil, že se něco děje u Ten Kate a že by z toho mohla být příležitost. Nakonec byl opravdu osloven a vše začalo nabírat konkrétnější obrysy.

Motocykl Yamaha, který bude Baz řídit, by měl být identický jako ten, který mají týmy Pata Yamaha a GRT Yamaha. Pokud během roku Yamaha vydá nějaké aktualizace pro svůj motocykl, tovární tým Pata je samozřejmě dostane jako první. Tým Ten Kate dostal k dispozici již hotový motocykl, na kterém není nutný další vývoj. Jediný rozdíl oproti ostatním bude, že tým Ten Kate Racing bude používat brzdy Nissin. Tým vstoupí do závodní sezóny pravděpodobně bez jakéhokoliv předchozího testování, takže je otázkou, jak si doopravdy povede. Nicméně Loris Baz prohlásil, že věří, že vše půjde dobře a že bude mít šanci bojovat o umístění na stupních vítězů.