Alex Lowes měl zpočátku strach o rehabilitaci svého levého ramene, které si vykloubil při pádu v posezónním testu. Nakonec ale v průběhu dvou dní zajel 116 kol. I když byl jeho obvyklý agresivní styl omezen kvůli jeho zhoršené hybnosti, pokračoval v pokroku se svou novou Yamahou.

Sylvain Guintoli pracoval se svým týmem na různých nastaveních, včetně nových předních vidlic Öhlins, nové specifikace motoru a elektroniky, přičemž zajel 90 kol.

Tým se zaměřil spíš na přípravu na prvních pár kol šampionátu než na čas na kolo. Nyní se přesunou do Jerezu, kde je od úterý 26. ledna čeká další dvoudenní test.

Alex Lowes

„Vyjet na trať bylo příjemné, zejména po těžké zimě. Měli jsme spoustu nových dílů k otestování, ale naším hlavním cílem byla elektronika a snaha najít dobré nastavení podvozku, které mi sedí. Moje rameno bylo celkem v pořádku! Včera to bylo o trochu lepší než dnes, ale doufám, že pár dní odpočinku to spraví a v Jerezu budu moci jezdit pořádně. Děkuji týmu, když jsem naposledy jel na YZF-R1, byly tam některé oblasti, se kterými jsem měl problémy, ale tentokrát to bylo mnohem lepší. Během zimy pracovali opravdu tvrdě, takže díky jim za to! Setkali jsme se s několika překážkami, ale bylo to dobré, opravdu jsem si to užil a těším se do Jerezu a na to, jak budeme dál tvrdě pracovat.“

sylvain_guintoli_yamaha_portimao

Sylvain Guintoli

„Zatím to byl dobrý test, se spoustou nových dílů a podrobným programem práce. Bylo to zajímavých pár dní a je skvělé moci vyzkoušet tyto nové díly v Portimãu i Jerezu, což jsou tratě s dost rozdílnými vlastnostmi. Včera ráno bylo docela vlhko a práce, kterou jsme odvedli, byla docela důkladná. Spoustu času jsme strávili konfigurací a změnami dílů a nastavení, takže jsme se nesoustředili na časy nebo na počet kol. Ale informace, které jsme získali, byly dobré. Stejně tak i pokrok, kterého jsme dosáhli. Nová kyvná vidlice byla mnohem lepší, takže budeme pokračovat v práci na nastavení, abychom z ní dostali to nejlepší. Ve Španělsku budeme klást také větší důraz na pokrok v oblasti elektroniky.“