Oba jezdci týmu Chaz Davies a Davide Giugliano dokončili svůj testovací program a podařilo se jim zajet povzbudivé časy.

Davies zajel 119 a Giugliano 77 kol, přičemž pracovali na Panigale R specifikace 2016 a položili tak základy nastavení pro nastávající sezónu. Pokud jde o nejnovější upgrade, oba jezdci poskytli pozitivní zpětnou vazbu jak na podvozek, tak na elektroniku a zaměřili se na nové přední tlumiče Öhlins a nejnovější verzi kontroly trakce a motorové brzdy.

Tým Aruba.it Racing Ducati se opět vrátí na trať již za pár dní, kdy je čeká 26. – 27. ledna další test v Jerezu ve Španělsku.

Chaz Davies – 1’42.7

„První den jsme se zaměřili na novou elektroniku, a to zejména s ohledem na to, že jsme mohli strávit na trati jen půl dne, protože asfalt byl na začátku vlhký. Našli jsme nějaké výhody v porovnání s modelem 2015, ale i tak máme nějaké slabé stránky, na kterých je třeba pracovat. Také jsme se ujistili v tom, že jdeme správným směrem, pokud jde o nové přední vidlice. Dnešek jsme zakončili simulací závodu, ze které jsme se toho hodně naučili. Obecně jsme pracovali metodicky, aniž bychom něco uspěchali, a poznali tak nové součástky. Jsem skutečně spokojený a připravený se na testech v Jerezu posunout dál.“

CZVJGqDWYAEU7Cj

Davide Giugliano – 1’43.6

„Se zaměřením na nastavení jsme během těchto dvou dní vyzkoušeli víc vylepšení. Fyzicky se cítím dobře a dostávám se zpět do dormy. Také s mými novými techniky se nám dobře pracuje, používáme odlišné metody v porovnání s tím, na co jsem byl zvyklý, a jsem si jistý, že se to vyplatí. Jsme právě v procesu definování kompletního balíčku a děláme kroky správným směrem. Další hodnocení budeme dělat v Jerezu a definitivní závěr uděláme potom v Austrálii.“