Australan Troy Bayliss se vrací k závodění. V příští sezóně nastoupí do závodů australských Superbiků a pojede na Ducati 1299 Panigale R Final Edition v týmu DesmoSport, který spoluvlastní s Benem Henrym.

Pro Baylisse to bude první celá závodní sezóna poté, co naposledy odjel čtyři závody v roce 2015 v šampionátu WSBK. Nyní se rozhodl vrátit, protože má velkou motivaci vyhrát titul v australských Superbicích. V této sérii skončil jako vicemistr v letech 1996 a 1997 ještě předtím, než se přesunul do Evropy. Troy si tyto závody vyzkoušel už letos, když tu závodil místo zraněného Calluma Spriggse.

„Nejprve jsem chtěl na motorce vidět dalšího mladého kluka, ale poté, co jsem se na ní svezl, jsem ucítil, že se potřebuji zúčastnit šampionátu a snažit se pro sebe vyhrát nepolapitelný titul v australských Superbicích,“ řekl Troy Bayliss. „Cítím, jako bych měl neuzavřený business. Musím trochu zapracovat na fyzičce, ale po testování motorky a jízdě při festivalu Adelaide Motorsport cítím, že tu jsem pro tento úkol.“

Troy Bayliss

Výkonný ředitel Ducati Austrálie a Nového Zélandu Warren Lee říká, že dostat Troye Baylisse zpátky na motorky byl pro závody velký převrat.

„Když závodil v mistrovství světa a od návratu do Austrálie, byl Troy vždycky skvělým ambasadorem pro Austrálii, náš motocyklový sport a toto odvětví,“ dodává Warren Lee. „Jeho vášeň pro motocyklismus a návrat je důvodem, proč je Austrálie jednou ze světově nejpopulárnějších a nejoblíbenějších mezi jezdci.“

Troy Bayliss vyhrál tituly ve WSBK v letech 2001, 2006 a 2008 a kromě toho v roce 1999 vyhrál v BSB. Mezi léty 2003 – 2005 strávil sezóny v MotoGP (získal čtyři třetí místa), ale o největší slávu se zasloužil v roce 2006, když vyhrál poslední závod ve Valencii. Díky tomu získal své jediné vítězství v MotoGP.