Tom Sykes podepsal smlouvu s japonským výrobcem v roce 2010 a strávil sezónu poznáváním a vývojem ZX-10R. Svou první pole position si zajistil v Imole a skončil celkově čtrnáctý. V roce 2011 dosáhl většího pokroku, když zvítězil na Nürburgringu, ale až sezóna 2012 byla tou, která opravdu odstartovala jeho kariéru u Kawasaki.

S třinácti pódii, čtyřmi vítězstvími a devíti pole position v jednom roce byl kandidátem na titul, který konečně získal v roce 2013. Do dneška s týmem získal 34 vítězství, 105 pódií a rekordní počet pole position, který činí 46.

Tom Sykes

Tom Sykes

„Cítím, že přišel čas, okamžik na změnu v kariéře a hledání nových výzev. Mít motivaci tlačit na limit je to nejdůležitější, když chcete vítězství v každém závodě, a já cítím, že jsem do toho s KRT dal všechno, co můžu. Nyní jsem na tom nejlépe, co jsem kdy byl, a mám zkušenosti a výkon, abych mohl vyhrávat.

Takže jsem se rozhodl odejít z projektu KRT a hledat nové cíle a výzvy. Nyní se budu soustředit, abych v posledních kolech této sezóny skončil na pódiu. Jsem odhodlaný užít si závodění a toto oznámení konečně ukončí všechny spekulace. Načasování tohoto velkého rozhodnutí není nikdy snadné, ale je to obzvlášť těžké, protože můj osobní život čelí také velkým změnám. Pokud jde o tohle, cítím, že mi z ramen spadlo trochu tíhy, a jsem si jistý, že rok 2019 mi umožní pracovat na plný výkon.“