Takahashi, který je oficiálním testovacím jezdcem HRC (Honda Racing Corporation), má bohaté zkušenosti s CBR1000RR Fireblade, když s ním třikrát vyhrál závod Suzuka 8 H v letech 2010, 2013 a 2014. Zkušenosti má také z třídy JSB1000 v šampionátu MFJ All-Japan Road Race, kde jezdí pro tým MuSASHi RT HARC-PRO Honda.

V letošním roce vyhrál v prvních dvou kolech japonského superbikového šampionátu na zcela nové Hondě CBR1000RR Fireblade SP2 a je druhý v šampionátu, pět bodů za vedoucím jezdcem.

Takahashiho rozsáhlé zkušenosti pomůžou Hondě a týmu v jejich pokračujícím vývoji WorldSBK verze nové CBR1000RR Fireblade SP2.

Marco Chini

„Jsme rádi, že můžeme přivítat Takumiho do týmu a těšíme se, až ho uvidíme na trati v Portimãu a Jerezu. Je to opravdu talentovaný jezdec a tento rok rozhodně patří mezi nejrychlejší jezdce v Japonsku. Honda si vždy extrémně vážila jeho dovedností jako závodníka a testovacího jezdce a jeho dlouholetá zkušenost s Firebladem jistě pomůže týmu a Hondě mít jasnější představu o současném balíčku za účelem plánu budoucího vývoje.“

Takumi Takahashi

„Jsem poctěn, že moje úspěchy a zkušenosti jezdce neustále bojujícího na světové scéně byly uznány a že jsem dostal příležitost závodit v mistrovství světa superbiků. Využiju všech svých zkušeností, které jsem získal při závodění na CBR1000RR Fireblade SP2 v japonském All-Japan šampionátu, abych týmu přispěl a pomohl. Chtěl bych před fanoušky WSBK jet co nejlépe, takže doufám, že se budou těšit, až mě uvidí.“