Developer Manna Developments a organizace Dorna WSBK s radostí oznamují, že podepsali tříletou smlouvu na pořádání závodů mistrovství světa Superbike na v současné době budovaném okruhu Lake Torrent.

Nový okruh se v Severním Irsku staví u města Coalisland, přibližně 40 minut jízdy od Belfastu. Nový okruh je nápadem společnosti Mana Developments, která doufá, že jejím prostřednictvím v místě vytvoří nová pracovní místa v oblasti obchodu, inženýrství a volného času. O návrh se postarala společnost Driven International a plánem je přeměnit 66 hektarů bývalých jílovitých jam na okruh světové třídy. Cílem tohoto projektu je vytvořit okruh světové třídy, proto je velice důležitým krokem navázaná spolupráce s WorldSBK.

V současné chvíli je projekt na samotném začátku a očekává se, že práce na okruhu Lake Torrent začnou během tohoto roku. V návrhu je postavit závodní okruh dlouhý 3,6 km s 12 zatáčkami. Šířka trati bude od 12 do 15 metrů. Nadmořská výška se pohybuje +/-30 m n. m. V nadcházejících 18 měsících konstrukční fáze se očekává, že tu získá práci 700 lidí. V dlouhodobém plánu tu bude vytvořeno 90 míst a co je hlavní, přinese finanční podporu do oblasti kolem závodní trati, jakmile začnou závodní podniky navštěvovat fanoušci.

Severní Irsko je známé svou vášní pro motocyklový sport, když se tu každoročně pořádají velké mezinárodní road racingové závody. Jmenujme například North West 200 či Ulster Grand Prix. Ze Severního Irska také pochází spousta známých závodníků a mezi nejslavnější rodinu patří Dunlopové. Z WSBK se na domácí závod určitě bude těšit trojnásobný mistr světa a současná jednička třídy Superbike Jonathan Rea.

okruh Lake Torrent

David Henderson – Manna Developments

„V posledních patnácti letech jsem snil o tom, že vybuduji motoristický závodní okruh, který zahrne pocit ze silnice s bezpečností na mezinárodně standardizované trati – a také přivede mistrovství světa Superbiků do Severního Irska. Poté, co jsme v loňském roce definitivně našli oblast pro jeho vybudování, vytvořili plán a získali povolení, můžeme nyní vidět naplnění tohoto snu. Nicméně ten bude završen až prvním závodem WorldSBK v Severním Irsku, při kterém se tu setkáme se 30 000 diváky. Jde o historický milník pro město Coalisland, kraj Tyrone a také celé Severní Irsko, když oslavujeme realizaci naší vize ve vytvoření mezinárodního areálu motorsportu. Ten se stane místem pro regionální, národní a mezinárodní závody pro spoustu dalších let.“

Daniel Carrera – výkonný ředitel WorldSBK

„Jsme rádi, že jsme přijali Severní Irsko jako místo pro mistrovství světa Superbiků. Okruh Lake Torrent je fantastický projekt, který poskytne špičkové vybavení pro závodníky a diváky. Jsme hrdí na to, že Manna Developments a zástupci tohoto kraje zvolili světové Superbiky jako jejich vrcholnou akci pro mezinárodní propagaci okruhu a regionu. Víme, že se správným vedením může toto zařízení poskytnout nové příležitosti k obchodu, pracovním místům, volnému času a cestovnímu ruchu. S velkou tradicí a kulturou motocyklového závodění v Severním Irsku si jsem jistý, že se tato akce stane v blízké budoucnosti referencí v našem šampionátu.“