Původně bylo v pravidlech uvedeno, že Superpole závod, který se vždy pojede na 10 kol a bude určovat postavení na startovním roštu pro druhý závod Superbike, se do statistik a historických tabulek zapisovat nebude.

Dorna ale vše znovu zvážila a rozhodla se, že výsledky tohoto „třetího závodu“ se do historických tabulek a do statistik zapisovat budou. Nově tedy platí, že vstup do tohoto závodu se bude počítat jako klasický start v závodě WorldSBK, vítězství se bude počítat jako vítězství ve WorldSBK, pódium se bude počítat jako pódium ve WorldSBK a nejrychlejší kolo závodu se také bude započítávat do statistik. Vyhlašování závodu se ale nemění, tři nejlepší na stupně vítězů nevystoupají, ceny se budou i nadále předávat pouze v Parc Fermé, vyhlašování bude probíhat stejnou formou jako vyhlašování tří nejlepších v Superpole.

Vyhlašování Superpole závodu na Phillip Islandu

Vyhlašování Superpole závodu na Phillip Islandu

Výkonný ředitel WorldSBK pro sport a organizaci Gregorio Lavilla tento krok vysvětlil: „Závod Tissot Superpole byl uveden, aby rozhodl o postavení na startovním roštu pro druhý závod Superbike a aby vše bylo více napínavé. Chceme nabídnout zábavu navíc a další závodění pro všechny fanoušky, kteří přijedou na okruh, a také pro diváky u televizních obrazovek. Po prvním závodním víkendu sezóny jsme byli nadšeni, protože jsme viděli, že se nám to povedlo dosáhnout. Zároveň jsme také zjistili, že kvalita takového těsného závodění, jakou závod Tissot Superpole nabídnul, byla perfektní definicí naší vzrušující závodní zkušenosti. Proto jsme se rozhodli, že závod Tissot Superpole dostane větší váhu a zahrneme jeho výsledky do statistik a historických dat.“