Dnes na motosalonu EICMA v Miláně byl nový tým oficiálně oznámen a představen. Shaun Muir se po dvou letech rozešel s Aprilií, která s velkou pravděpodobností ze šampionátu Superbike zmizí úplně, a spojil své síly s německou továrnou BMW. To pro něj není novinka, motocykly BMW provozoval v roce 2016, když v jeho týmu závodili Karel Abraham a Josh Brookes.

S velkou pravděpodobností zmizí také hlavní sponzor Milwaukee. Z tohoto týmu se stane tovární tým BMW. BMW bude mít zodpovědnost za vývoj motoru, elektroniky, šasi a aerodynamiky. Další věci ohledně testování a závodění už budou na samotném týmu Shauna Muira.

Tom Sykes v minulých letech závodil na Kawasaki, již během této sezóny ale bylo oznámeno, že ho v továrním týmu příští rok nahradí Leon Haslam. Sykes měl několik možností, kam by mohl příští rok zamířit, nakonec spojí své síly s týmem Shauna Muira a bude závodit na motocyklu BMW.

„Jsem nadšený, že se stávám součástí nového projektu BMW v šampionátu Superbike,“ řekl Tom Sykes. „Věřím, že spojení s BMW a týmem Shaun Muir Racing je mimořádnou příležitostí a chápu, že všichni sdílíme stejné cíle ohledně toho, kde chceme být. Těším se, až začne předsezónní testování, kde poprvé vyzkouším nový motocykl BMW S 1000 RR a začnu svou novou výzvu a nové dobrodružství.“

Markus Reiterberger

Markus Reiterberger

Druhým jezdcem týmu bude Markus Reiterberger, pro kterého motocykl BMW není neznámý. V šampionátu Superbike závodil na BMW v roce 2017, ale přišla vážná zranění a on dokonce uvažoval o konci kariéry. Letos se objevil v šampionátu Superstock 1000, kde opět závodil na BMW a kde byl téměř neporazitelný. Právem tak nakonec slavil titul mistra Evropy.

„Jsem velmi šťastný, že zůstávám v rodině BMW a že budu závodit pro dobrý a zkušený tým. Také se těším na práci s mým novým týmovým kolegou Tomem Sykesem. Mám k němu obrovský respekt. Je to mistr světa a mnoho let je jedním z nejlepších jezdců. Nicméně, musíme být opatrní, abychom si nedávali naše očekávání příliš vysoko. Máme nový motocykl a jsme v novém týmu. Musíme se prostě pokusit neustále zlepšovat a ujistit se, že se na začátek sezóny dobře připravíme. Na tuhle novou výzvu se velmi těším a jsem velmi optimistický. Děkuji všem, kteří mě podporují a kteří mi dali tuhle novou šanci v šampionátu Superbike,“ řekl Markus Reiterberger.

Oznámení nové týmové dvojice znamená, že Eugene Laverty a Lorenzo Savadori, kteří v týmu Shauna Muira závodili v posledních dvou letech, jsou nyní oficiálně bez závodního místa. Jména obou dvou se již sice objevila v souvislosti s jinými týmy, ale nic konkrétního oznámeno nebylo. Eugene Laverty byl dokonce o minulém víkendu viděn v paddocku MotoGP v Sepangu.