Jonathan Rea na motocyklu Kawasaki bojuje proti Álvaru Bautistovi na Ducati od začátku sezóny, ale v závodech na španělského závodníka zatím recept nenašel. Bautista je neporazitelný, vyhrál všech 11 odjetých závodů. Jonathan Rea doufal, že by se o své první letošní vítězství mohl pokusit o uplynulém víkendu na okruhu v Assenu, protože to je trať, která mu velmi sedí a kde se mu vždy dařilo. Nakonec oba závody, které se v Assenu jely, opět vyhrál Bautista, i když jeho náskok nebyl tak ohromný jako během předchozích víkendů.

Jonathan Rea byl dotázán, jestli si myslí, že by při nadcházejících závodech mohla být šance ukončit Bautistovu vítěznou sérii. „Ne. Právě teď ne. Nyní jsme ve výkonu příliš vzdálení, co se týče motocyklu,“ odpověděl čtyřnásobný světový šampion. „Álvaro jede velmi dobře. Takže když máte kombinaci obojího, která dobře funguje, tak jsou výsledky takové, jaké jsou. Mělo by to tak být.“

Jonathan Rea

Jonathan Rea

V současné době Rea v pořadí šampionátu ztrácí na prvního Bautistu 53 bodů, ve všech závodech byl za Bautistou vždy na druhém místě, ale tuhle sérii mu ve druhém závodě v Assenu narušil Michael van der Mark, kvůli kterému byl Rea třetí.

Jezdec ze Severního Irska připustil, že s ohledem na Bautistovo tempo to bylo na všech tratích téměř stejné, kromě jednoho sektoru, kde nebyl o tolik rychlejší. Rea také dostal otázku, jestli rozdíl v Assenu byl menší, protože tým udělal nějaké změny na motocyklu Kawasaki ZX-10RR. „Ne, bylo to pouze typem tratě,“ odpověděl Rea. „Druhý sektor má akceleraci pouze z páté zatáčky do zatočené pasáže a oni jsou tam pouze jednu nebo dvě desetiny rychlejší na kolo než my. Takže to je jediný evidentní sektor, kde jsme k nim byli blíž. Zbytek tratě je ale opět ta samá písnička.“

„Tím pádem jsem se v souboji cítil dobře, protože jsem mohl vidět rozdíl. Tým mi dal dobrý motocykl, abych s ním mohl aspoň chvíli bojovat a abych udržel stálý rozestup,“ pokračoval Rea.

Jonathan Rea

Jonathan Rea

Jonathan Rea sice stále doufá, že během příštího závodního víkendu v italské Imole (který je naplánován na 10. až 12. května) dokáže opět něco z náskoku Álvara Bautisty stáhnout, zároveň si ale myslí, že jezdec na Ducati umí být ještě rychlejší a že Ducati stále neukázala svůj plný potenciál.

Tento pohled na věc ale s Reou nesdílí Álvaro Bautista. Bývalý jezdec MotoGP říká, že neví, jak dlouho bude jeho vítězná série pokračovat a že je stále velká neznámá to, jak bude Ducati V4 R fungovat na dalších tratích.

„Nevím, jestli budeme dál dominantní, je to ve hvězdách, protože tento motocykl nemůžeme zatím s ničím srovnávat na žádné trati. Každá trať, na kterou jedeme, je pro náš motocykl nová a je nová také pro mě na tomto motocyklu,“ řekl Álvaro Bautista.

Álvaro Bautista

Álvaro Bautista

„Myslím, že pro Reu to tady (pozn. v Assenu) byla dobrá příležitost, aby nás porazil, ale naštěstí jsme měli dobrý pocit z jízdy a byli jsme konkurenceschopní. Uvidíme, jaké to bude v příštím závodě, protože jsem tam nikdy nebyl. Bude to pro nás výzva, abychom byli tak konkurenceschopní jako doteď. Ale myslím, že všechna místa jsou dobrá na to, abychom porazili ostatní jezdce. Nikdo není neporazitelný,“ dodal španělský jezdec.