Superbike

Provizorní startovní listina kategorie Superbike obsahuje 18 závodníků, což je oproti loňské sezóně o 2 méně.

Jonathan Rea bude obhajovat další mistrovský titul a zůstává věrný jak závodnímu číslu 1, tak také týmu Kawasaki. Letos ale bude mít nového týmového kolegu, Toma Sykese střídá Leon Haslam.

Nové duo uvidíme také v týmu Aruba.it Racing – Ducati. Chaz Davies v tomto týmu zůstává na další sezónu, jeho novým týmovým kolegou bude Álvaro Bautista, který přichází z MotoGP. Zároveň to také bude první rok s novým motocyklem Ducati Panigale V4R.

Totální guláš aneb Superbiky v roce 2019

Totální guláš aneb Superbiky v roce 2019

Pro rok 2019 dochází u světových Superbiků k velkým změnám v celém programu závodního víkendu. Tréninky Supersport 300 rozděl...

Číst článek

O Toma Sykese, který odešel z Kawasaki, ani Marca Melandriho, kterému skončila smlouva u Ducati, ale fanoušci nepřijdou. Tom Sykes pojede v týmu BMW Motorrad, což je tým Shauna Muira, který jsme v předchozích dvou letech znali jako tým Milwaukee Aprilia. Sykesovým týmovým kolegou bude Markus Reiterberger, který se vrací do hlavní kategorie poté, co se loni stal šampionem v evropském poháru Superstock 1000.

BMW Motorrad WorldSBK

BMW Motorrad WorldSBK

Marco Melandri vstupuje do týmu GRT Yamaha, který přestupuje z kategorie Supersport. S Melandrim bude v týmu závodit Sandro Cortese, loňský mistr světa kategorie Supersport. Tým Yamaha bude mít samozřejmě v poli i svůj tovární tým, kde ale vše zůstává při starém. Barvy týmu Pata Yamaha budou opět hájit Alex Lowes a Michael van der Mark.

Oficiální kalendář WSBK na sezónu 2019

Oficiální kalendář WSBK na sezónu 2019

V průběhu tohoto týdne byl zveřejněn oficiální kalendář světových Superbiků na rok 2019. Oproti provizornímu kalendáři přibyl...

Číst článek

Velké změny nastaly u Hondy. Už neuvidíme tým Red Bull Honda provozovaný rodinou Ten Kate, ale bude to tým podporovaný přímo japonskou továrnou ve spolupráci s Moriwaki. Oficiální tým je Moriwaki-Althea Honda Racing Team. Leona Camiera si u Hondy nechali, jeho novým týmovým kolegou bude Ryuichi Kiyonari, který se po letech vrací do šampionátu.

Michael Ruben Rinaldi se přesouvá do týmu Barni Racing, Toprak Razgatlioglu zůstává v týmu Puccetti, ale jak můžeme vidět, tým si lehce pozměnil svůj název. Novou tváří v hlavní kategorii Superbike bude Alessandro Delbianco, který loni závodil v šampionátu Superstock 1000 a letos bude závodit na motocyklu Honda týmu Althea.

Toprak Razgatlioglu

Toprak Razgatlioglu

Leandro Mercado zůstává i další sezónu v týmu Orelac, Jordi Torres se přesunul do týmu Pedercini a Eugene Laverty našel své uplatnění alespoň v týmu GoEleven, který bude provozovat motocykl Ducati.

Ve startovní listině nefiguruje tým Guandalini, který loni závodil s motocykly Yamaha a během roku vystřídal tři různé české jezdce. V listině ale nevidíme ani MV Agustu. Co se stálých jezdců týče, tak to vypadá, že v porovnání s loňskou sezónou budou v poli chybět Jake Gagne, Xavi Forés, Lorenzo Savadori, Roman Ramos, PJ Jacobsen a Loris Baz.

První závodní víkend mistrovství světa Superbike v sezóně 2019 se pojede ve dnech 22. až 24. února na australském okruhu Phillip Island.

Provizorní startovní listina Superbike na sezónu 2019

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

následující kapitola »Supersport