Sezóna 2019 už klepe na dveře, a tak FIM a Dorna, pořadatel série závodů WorldSBK, zveřejnili kompletní kalendář závodů MOTUL FIM Superbike World Championship, jak zní oficiální název mistrovství světa produkčních motocyklů. Závodníky a týmy čeká dvanáct potvrzených závodních víkendů a jeden, který bude ještě upřesněn.

WorldSBK kolotoč se roztočí 22. – 24. února tradičně na okruhu Phillip Island v Austrálii a fanoušci zde vůbec poprvé uvidí tři závody kategorie WorldSuperbike za jediný víkend. Druhé kolo šampionátu se odehraje 15. – 17. března na okruhu Chang International Circuit. Závodní paddock se pak vrátí do Evropy na MotorLand Aragón, kde se v termínu 5. – 7. dubna do akce dostanou kromě klasických tříd WorldSupersport a WorldSuperbike i WorldSSP300. Další zastávkou bude o týden později, 12. – 14. dubna, okruh TT Circuit Assen.

Provizorní kalendář WSBK na sezónu 2019

Provizorní kalendář WSBK na sezónu 2019

Po krátké závodní přestávce bude páté kolo série hostit italský okruh Autodromo Internazionale Enzo e Dino Ferrari di Imola 10. – 12. května, po němž přijde 7. – 9. června návrat do Španělska na stále populárnější Circuito de Jerez Angel Nieto. Do Itálie se superbikový paddock opět vrátí k sedmému kolu tour v termínu 21. – 23. června na Misano World Circuit Marco Simoncelli, odkud se jezdci vydají na Britské ostrovy do Donnington Parku, aby zde 5. – 7. července absolvovali osmý závodní víkend série. Na oznámení místa a přesného termínu devátého kola si musíme ještě počkat.

WorldSBK v Brně opět končí

WorldSBK v Brně opět končí

Přestože se obnovená premiéra světového šampionátu Superbiků po organizační i sportovní stránce vydařila, v tuto chvíli to vy...

Číst článek

Autodromo Internacional do Algarve je tradičním „otvírákem“ po letní přestávce a paddock se do Portugalska vydá 6. – 8. září. Poslední závod na starém kontinentu bude v termínu 27. – 29. září hostit okruh Circuit de Nevers Magny-Cours. Po letošní premiéře se příští rok jezdci znovu vydají do Argentiny na okruh Circuito San Juan Villicum, a to 11. – 13. října. Všechny tři kategorie (WorldSBK, WorldSSP, WorldSSP300) zamíří z jižní Ameriky do katarské pouště k velkému finále – poslední kolo série bude znovu hostit Losail International Circuit, a to 24. – 26. října.

Kromě závodů se v roce 2019 uskuteční dva oficiální testy: první ve dnech 18. – 19. února na okruhu Grand Prix Phillip Island, druhý uprostřed sezóny bude teprve upřesněn.