Nejedná se samozřejmě o ucelený seznam všech týmů. O nových barvách některých týmů jsme psali již s předstihem v samostatných článcích, které naleznete níže, a některé další týmy mají oficiální představení teprve v plánu, jako například Kawasaki, která má odhalení ohlášeno na 16. února a také Honda-Moriwaki, která si vybrala termín o den pozdější – 17. února. V tomto článku tak naleznete spíše týmy, jejichž představení by nevydalo na samostatný článek.

Představení týmu BMW Motorrad

Představení týmu BMW Motorrad

Továrna BMW bude mít v letošní sezóně svůj tovární tým v šampionátu superbike. Kromě toho, že se celý tým v minulých dnech zú...

Číst článek

Aruba.it Ducati představila svůj tým

Aruba.it Ducati představila svůj tým

Tým Aruba.it Racing - Ducati na prezentaci v Bergamu představil svůj superbikový tým na blížící se sezónu 2019. Ducati čeká n...

Číst článek

Pedercini Racing

Tým Pedercini, který používá motocykly Kawasaki, bude letos zbarven do modré. Je to poprvé, co tým mění zelenou barvu, která je pro motocykly Kawasaki tak typická. Jezdcem týmu je letos Jordi Torres. Kromě změny barveného provedení motocyklů je další novinkou to, že tým nebude závodit jen v kategorii Superbike, ale objeví se také v šampionátu Supersport. Tam bude jejich jezdcem Ayrton Badovini.

Pedercini Racing

Pedercini Racing

„Už se nemůžu dočkat, až nasednu na motocykl a budu na to tlačit, budu tím žít. Vím, kde má motocykl kritická místa a s týmem na tom pracujeme. Jsem ohledně toho docela pozitivní, základní nastavení je dobré. Tým Pedercini Racing a společnost Global Service Solutions společně udělaly letos úžasnou změnu a rád bych vás všechny pozval, abyste nás sledovali při naší cestě letošní sezónou,“ řekl Jordi Torres.

„Nové zbarvení je skvělé, partnerství se společností Global Service Solutions je prostě skvělé. Už jsem nadšený a nemůžu se dočkat, až to začne,“ dodal Ayrton Badovini.

Althea MIE Racing Team

Své barvy také představil nový tým Althea MIE, který bude závodit s motocyklem Honda a jejichž jezdcem bude Alessandro Delbianco, nováček v kategorii Superbike.

Alessandro Delbianco

Alessandro Delbianco

Během představení týmu ve druhé polovině ledna Alessandro Delbianco řekl: „Musím říct, že mám radost, že můžu být tady s tímto týmem a se svým novým motocyklem CBR1000RR SP2. Touto prezentací začíná nové dobrodružství a musím poděkovat Genesiovi Bevilacquovi, Midorimu Moriwakimu a celému týmu. Doufám, že se brzy dokážu odvděčit za důvěru, kterou do mě vkládají. Během zimy jsem se soustředil na fyzický i psychický trénink, abych mohl sezónu začít co nejlepším způsobem. Už se nemůžu dočkat, až na Phillip Islandu vyrazím na trať.“

GRT Yamaha

Tým GRT Yamaha opustil kategorii Supersport, kde v roce 2017 získal titul mistra světa, a nyní se vrhá do hlavní kategorie Superbike. V týmu bude závodit zkušený Marco Melandri, bývalý mistr světa kategorie 250 ccm, který v posledních letech zakotvil v šampionátu Superbike. Jeho týmovým kolegou bude nováček Sandro Cortese, který je ale také již velmi zkušeným závodníkem, loni se stal mistrem světa Supersport, v roce 2012 získal titul v kategorii Moto3.