Během slavnostního večera v Barceloně představil tým Kawasaki Racing své nové barvy, které si připravili pro obhajobu jejich jezdeckého i týmového titulu mistrů světa v šampionátu světových Superbiků. Tým je samozřejmě nabuzený na tuto výzvu a dál se bude snažit dosáhnout vynikajících výsledků. Tento přístup se také odrazil v představení motorek, když byla  ZX-10RR zavěšena u stropu a po jejím snesení se na zem ji odhalili Jonathan Rea a Tom Sykes.

Jonathan Rea a Tom Sykes

Britský závodník Jonathan Rea se v roce 2017 zapsal do historie, když se stal prvním jezdcem, který získal tři tituly mistra světa Superbiků v řadě. Zároveň je to jeho třetí titul spolu s týmem KRT (Kawasaki Racing Team). Spolu s týmem, který je původem ze Španělska, letos rozjede 31letý jezdec čtvrtou sezónu. Jonathan doufá, že rozšíří svou sbírku 54 vítězství a 112 umístění na stupních vítězů s KRT, se kterým dosáhl takového úspěchu. Během večera řekl:

„Je vždycky vzrušující odhalit nové barvy. V tu chvíli se cítíte, že už sezóna opravdu začala. Nyní nastal čas vyrazit do závodů, z čehož jsem hodně nadšený. KRT se vždycky na chvíli zastaví, když dojde na nové představení týmu a vždycky je to velké. To vám přináší pocit, že kráčíte do něčeho nového. Být na akci s tak vysokou úrovní mě dělá hrdého na to, že jsem jezdcem Kawasaki.“

Jeho týmový kolega Tom Sykes oslavil s týmem Kawasaki Racing mistrovský titul v roce 2013 a v dalších sezónách pokračoval v úspěších v sedle ZX-10RR. Nyní s KRT odstartuje devátou sezónu, takže má s celým týmem velmi silné vazby. Letos chce dál bojovat o vítězství a je do nové sezóny optimistický, když říká:

„Letos je možné všechno a náš testovací program byl opravdu dobrý, když jsme počítali se změnou v pravidlech. V tuto chvíli se cítím velmi dobře připraven. Představení týmu jako takového v hlavním sídle bylo absolutně fantastické a všichni, kteří se o to postarali, odvedli opravdu dobrou práci. Je to trefné a s takovým odhodláním je skvělé odstartovat sezónu.“

Jonathan Rea

Jonathan Rea a Tom Sykes