Na úvod každého představení týmu všichni připomínají předchozí úspěchy a dobré výsledky, kterých dosáhli. Ne jinak tomu bylo ani tentokrát, když jako první na pódium přišel Stefano Cecconi, šéf týmu Aruba.it, který všechny přivítal v novém centru společnosti, takže byla tato prezentace týmu přesunuta z Toskánska sem. Výkonný ředitel Ducati, Claudio Domenicali, se omluvil ze své nepřítomnosti a poslal jen videovzkaz.

Následně přišli na pódium Luigi Dall’Igna a Paolo Ciabatti ze závodního oddělení Ducati Corse a Serafino Foti, manažer týmu Aruba.it Ducati. Kromě úspěchů, kterými byly pro Ducati celkově druhá místa ve WSBK a MotoGP, se mluvilo také o změnách v technických pravidlech. Pro Ducati bude velice důležitý test v Austrálii, aby se poznalo, jak na tom jejich Panigale R je. Závodní tým už od Ducati obdržel všechny potřebné díly pro tento test. Jezdecké složení týmu zůstává stejné – Chaz Davies a Marco Melandri.

Po rozhovorech s vrcholnými představiteli Ducati a týmu přišel prostor pro jezdce. Chaz Davies a Marco Melandri přišli v závodních kombinézách a odhalili své motorky.

Chaz Davies

„Během zimy jsem se stihl oženit, ale hlavně jsem měl obavy o své koleno. Snažil jsem se, abych se rychle uzdravil, a to se podařilo, takže můžu bez obav rozjet tuto sezónu. I když jsem na této motorce strávil pět sezón, stále je možné s Panigale R dělat další kroky vpřed. Letos bude také velice důležité vidět, jak na tom budeme s novými pravidly. Start sezóny bude stěžejní a celý rok musíme být konzistentní.“

Marco Melandri

„Loňský rok pro mě byl těžký kvůli návratu po tak těžkém období. Nyní už jsem na tom lépe, protože znám tým a vím, čeho jsem schopný dosáhnout, znám své silné a slabé stránky.“

Na pódium poté přišel loňský šampion třídy Superstock 1000 Michael Ruben Rinaldi, jehož motorka je ve stejných barvách, jako ty dvě předchozí. To proto, že pojede jako třetí jezdec týmu v evropských závodech. Michael navíc ukázal novou helmu, která je v designu dýně. K představení motorky toho moc neřekl, protože byl nervózní, ale poděkoval za skvělou příležitost, jakou dostal. Následně ještě představitelé Ducati i jezdci odpověděli na pár otázek a prostor dostali přítomní diváci, kteří mohli komukoliv na pódiu položit další otázky.