Mistr světa třídy Moto2 z roku 2013 Pol Espargaró, jako zástupce Monster Yamaha Tech3 týmu, byl tento týden přítomen na představení týmu Yamaha v Barceloně, kde mimo jiné řekl i svůj názor na oficiální WorldSBK tým Pata Yamaha. Minulý rok závodil se svým kolegou a s Katsuyuki Nakasugou na YZF-R1 a dosáhli vítězství v prestižních vytrvalostních závodech Suzuka 8 Hours.

smith_nakasuga_espargaro_suzuka_8h

“Jsem pyšný, že Yamaha má nyní tak skvělé zastoupení ve WSBK. Po výjimečných výsledcích, které mají v MotoGP, je perfektní čas začít pokoušet se o to samé i ve WSBK,” řekl pro WorldSBK.com katalánský jezdec. “Zamiloval jsem se do této motorky. Agilita (hbitost) motorky je opravdu vysoká… její lehkost, síla, nádherně se s ní jezdí. Jsem si plně jist, že výsledky chlapců v superbicích budou úžasné.”

Jezdec třídy MotoGP je přesvědčen, že nová zbraň Yamahy ve WSBK, na které bude jezdit Alex Lowes a Sylvain Guintoli, rozpálí závodní pole WSBK navzdory jeho vysokému levelu: “Pochybuješ?! Nedává smysl si myslet, že někdo další pokoří tuto motorku a ty dva talentované jezdce… a ne proto, že by mi zaplatili, abych o tom takhle mluvil! Tato motorka je úžasná, takže jestli všechno půjde tak, jak má a všichni budou spolupracovat jako jeden tým, jsem si jistý, že dosáhnou hned první rok úžasných výsledků.”

Doporučuje teda Pol sledovat tento rok sezónu šampionátu WSBK?

“Ano, je to perfektní čas začít sledovat WorldSBK! Budu tyto dva talentované chlapce (Lowes a Guintoli) sledovat a stále jsem do té motorky zamilovaný. Možná, že budu tento rok znovu závodit v Suzuka 8 Hours, a když mě Yamaha zavolá na WSBK, určitě je navštívím!”