Bývalý mistr světa MotoGP Nicky Hayden byl bezesporu největší hvězdou superbikoveho šampionátu. A to i přes to, že se v letošní sezóně na své Hondě spíše trápil a v celkové klasifikaci se pohyboval ve druhé desítce. Patřil mezi nejusměvavější a nejsympatičtější jezdce napříč všemi kubaturami. V loňském roce si v malajském Sepangu dojel pro své premiérové a zároveň jediné vítězství ve třídě Superbike.

„Když jsem přestupoval do Superbiků, nejvíce jsem si vážil toho, že pojedu proti mistru světa MotoGP Nickymu Haydenovi. Jeho smrt mě hodně zasáhla. V Británii pojedeme všichni za něj,“ říká český závodník Ondřej Ježek.

Před závodem v Anglii se Ježek cítí dobře.

„Uplynulý týden jsem měl velmi netradiční. Po Imole jsme zůstávali v Itálii dívat se na Giro d’Italia. U toho jsem zároveň trénoval na kole. O víkendu jsem jel MTB Night Race a poté jako předjezdec na motorce před elitními závodníky světového poháru horských kol v Novém Městě na Moravě. Takže trénink probíhal i na enduru. V Doningtonu bych si chtěl na konto připsat zase nějaké body. Vím, že to bude ohromně těžké, ale už je načase. Dám do toho všechno!“ Dodává odhodlaně Ondra.