Během letošní zimy budou na okruhu Donigton Park provedeny velké stavební úpravy, které zahrnují novou restauraci, okruhové kanceláře, tribunu a nové značení. To vše provede MotorSport Vision Group (MSV), které zároveň získalo jednadvacetiletý pronájem pozemků na provoz okruhu. MSV zároveň provozuje okruhy Brands Hatch, Snetterton, Oulton Park, Cadwell Park a Bedford Autodrome.

V srpnu bylo schváleno, že tato společnost v lednu začne provádět důležité změny na okruhu Donington Park. Na něm ještě před pár lety závodilo MotoGP a v současné chvíli tu jezdí závodníci WSBK a BSB. O MotoGP usiloval Donington Park i v současné době, ale zvítězil Silverstone. Stavební práce mají být provedeny tak, aby byla trať připravena na sezónu 2018.

Mapa okruhu Donington Park

Hlavní změny zahrnují úpravu nájezdu do depa od hlavního vstupu, výměnu asfaltu pro pěší a vozidla, což už začalo dříve. Na výjezdu ze zatáčky Hollywood bude vybudována nová tribuna, takže diváci uvidí od Redgate až po Schwantzovu zatáčku. Zároveň to zvýší kapacitu okruhu.

Nová kancelářská budova bude postavena vedle současných kancelářských staveb, zároveň tu bude nová restaurace a bar pro diváky. Donington Park bude také nově přebarven do barev MSV – přejde se tak z modro – bílé na červeno – bílou.

„Těšíme se na to, až otevřeme Donington Park pro sezónu 2018 s obrovsky zlepšeným zařízením pro všechny naše zákazníky, kterými jsou diváci, závodníci nebo každodenní pracovníci na trati,“ řekl operační manažer MSV Giles Butterfield. „Na Donington Parku byly práce už zahájeny a tento skvělý okruh se stane součástí našich ostatních aktivit napříč celou Velkou Británií.“